Sloužili vědě a vlasti: Evropští účastníci rakousko-uherské výpravy do Afriky MUDr. Emila Holuba 1883-1887 přehled
Jaromír Tlustý
![Sloužili vědě a vlasti: Evropští účastníci rakousko-uherské výpravy do Afriky MUDr. Emila Holuba 1883-1887 Sloužili vědě a vlasti: Evropští účastníci rakousko-uherské výpravy do Afriky MUDr. Emila Holuba 1883-1887](https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539542/bmid_slouzili-vede-a-vlasti-evropsti-ucastnici-rakousko-uher.jpg?v=1717819415)
Autor se v této publikaci věnuje pátrání po osudu členů druhé výpravy Dr. Emila Holuba na africký kontinent. Na sklonku roku 1883 se z Evropy na jih Afriky vypravila osmičlenná expedice. Na rozdíl od Emila Holuba a jeho ženy byli a jsou zbývající členové expedice témeř zapomenuti. Kdo bylo oněch šest mužů, v roce 1883 odhodlaných vydat se spolu s E. Holubem na černý kontinent, z nichž tři se z Afriky nevrátili?... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sloužili vědě a vlasti: Evropští účastníci rakousko-uherské výpravy do Afriky MUDr. Emila Holuba 1883-1887. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Sloužili vědě a vlasti: Evropští účastníci rakousko-uherské výpravy do Afriky MUDr. Emila Holuba 1883-1887 v seznamech
v Přečtených | 1x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
Autorovy další knížky
2018 | ![]() |
2022 | ![]() |
Úlovek z Holubova muzea v Holicích. Asi každého, kdo četl jeho cestopisy, napadlo, kdo vlastně byli jeho společníci - kromě jeho vlastní manželky také těch šest mužů, z nichž se půlka domů nevrátila vůbec a ti zbylí tři také zemřeli předčasně na následky prodělaných chorob (především malárie). Knihu uvozuje krátký popis průběhu druhé Holubovy výpravy a pak už se čtenář dočká medailonků jednotlivých účastníků. To muselo dát autorovi dost práce, o to víc je škoda trochu odbyté redakční práce. Jsou tu překlepy, chybné výrazy (opakované “zborcený krví) a dokonce i chybný rok Holubovy smrti (údajně 1901, str. 43). Přesto jde o práci, kterou zájemce o osobnost dr. Holuba jistě přivítá.