Sobota přehled

Sobota
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115922/bmid_sobota-O4p-115922.jpg 4 260 260

Vzpomenete si, co jste dělali v sobotu 15. února 2003? Londýnský neurochirurg Henry Perowne na ten den rozhodně nezapomene. Ostatně je v pohybu už od čtyř ráno, kdy ho z postele vytáhla jistá předtucha… A čeká ho i drobná potyčka na ulici, která bude mít katastrofální důsledky.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Saturday, 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sobota. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (53)

Luigi1
03.03.2024 2 z 5

Tak tohle byla teda dřina čtenářský zážitek minymální

jaroiva
28.01.2024 3 z 5

S McEwanem nejde šlápnout vedle. Přesto ale jsou knížky, které se mi od něj líbí víc, a knížky, které míň. Tato je dost na přemýšlení, ale na můj vkus moc politických pasáží. A taky neurochirurgické podrobnosti mi připadaly zdlouhavé. Oceňuji, že to musel autor dobře nastudovat, věřím, že to má "správně", ale vlastně mě to nezajímalo.
Naopak, psychologie postav a jejich myšlenkové pochody jsou tradičně vykresleny výborně.
Vzhledem k době vzniku jsou i ty části, které se mi nelíbí, celkem pochopitelné. To ale nemění nic na tom, že bych je raději vypustila.

Erbik
20.01.2023 5 z 5

Zajímavá studie psychologie člověka ve vyhrocené situaci.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2005 - James Tait Black Memorial Prize (Fiction Award)

Kniha Sobota v seznamech

v Právě čtených1x