Šógun přehled

Šógun
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541270/bmid_sogun.jpg 5 921 921

Asijská sága série

Román, ktorý sa stal svetovým bestsellerom, rozpráva príbeh anglického kapitána Blackthorna, ktorý roku 1600 stroskotal pri pobreží Japonska a stal sa "zajatcom" japonských ostrovov". Blackthorn prežíva neuveriteľné dobrodružstvá, musí čeliť tým najprefíkanejším intrigám, pretože v stávke nie je nič menšie ako titul šóguna, pred ktorým sa skloní celá krajina. Postupne začína chápať a rešpektovať japonský zmysel pre dôstojnosť a zdvorilosť a objavuje novú krásu a harmóniu. Spoznáva krutosť i lásku, vernosť aj zradu a úplne sa menia jeho predstavy o sexe, náboženstve a smrti. Román sa spolu s ďalším autorovým románom Tajpan plným právom stali svetovými bestsellermi.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Shogun, 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šógun. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (175)

Gracian1964
04.10.2024 5 z 5

Dlhé čítanie, malé písmenká, husté riadky, ale veľmi zaujímavá téma. Kedysi som už od tohto autora prečítal Potkan kráľ, to sa odohrávalo tuším tiež v Japonsku, ale bolo to obdobie druhej svetovej vojny. Ale Šogun, to bol stret dvoch celkom odlišných kultúr a svetonázorov. Samé intrigy, zrady, boj o moc, v tej spleti som sa čoskoro stratil, ale to nič, páčilo sa mi to. Šialené, za každú hovadinu si tam tí magori párali bruchá. Bol by som zvedavý na ďalšie osudy Blackthorna. Či sa mu niekedy podarilo dostať sa domov.

Lolila
03.10.2024 5 z 5

Skvelý príbeh, ktorý vás zavedie do sveta dvoch odlišných kultúr. Anglický kapitán postupne objavuje a časom aj začne rešpektovať japonské zvyky, zmysel japonskej kultúry, japonské vnímanie cti, lásky, dôstojnosti,... Bol to dosť drsný život z nášho pohľadu, úplne iný svet na chápanie, iná filozofia života. Stojí za prečítanie.

Kutcho
21.09.2024 3 z 5

V prvom rade, na to, že ide o takmer tisíc stranovú knihu, tak pôsobila, ako keby mala o tristo strán menej, vzhľadom na udalosti, ktoré sa v nej udiali. Prišlo mi, ako keby sa nič poriadne nestalo vzhľadom na dĺžku a ako keby pán autor ani nevedel, o čom hlavne chce písať, resp. chcel písať o mnohých veciach, ale okrem stretu dvoch kultúr to bolo veľmi povrchné. Keď sa na to pozrieme objektívne, tak stret kultúr bol spracovaný výborne, ale rovina lásky, nebodaj zakázanej, ako aj boj o moc a politikárčenie boli veľmi slabunké, a hoci postavy boli ok, tiež neboli výnimočne zaujímavé. Jednoducho, kniha mala veľa strán, málo deja, motanie sa stále okolo rovnakých vecí a nakoniec aj bez nejakého uspokojivého vyvrcholenia. Chcel som prečítať celú Asijskú ságu, ale ak je Šogún jej najlepšia časť, tak si to asi rozmyslím.

Holly, Stříbrné hrdlo a další knižní novinky (20. týden)

12.05.2024

Prokleté královny, Život na míru a další knižní novinky (13. týden)

24.03.2024

Kniha Šógun v seznamech