Soupeřky na smrt a na život přehled

Soupeřky na smrt a na život
https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7967/souperky-na-zivot-a--7967.jpg 4 8 8

Hrdinkou příběhu je bývalá šampiónka, která po skončení kariéry pracuje jako terapeutka a je náhodným svědkem vraždy. Při pátrání po příčině je i ona sama cílem vražedných útoků. Nedá se odradit a proniká do zákulisí velkých sportovních agentur i do světa Děj detektivky z atraktivního tenisového prostředí se odvíjí od vraždy mladé dívky na dvorcích Rollanda Garrose při mezinárodním turnaji... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Sport
Vydáno: , Knižní klub

Breaking Point , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Soupeřky na smrt a na život. Přihlašte se a napište ho.

soukroma
20.02.2020 4 z 5

Vůbec jsem netušila, že Martina napsala nějakou knihu, a rovnou detektivku! Sice jí s tím pomáhala spisovatelka, ale téma, zápletka, kulisy, celý tenisový svět je samozřejmě jasně podaný šampionkou, ostatně i za ten styl, charakteristický drive a švih, neutuchající napětí, komplikovanost, provázanost a modernost (byť je knize už čtvrt století) rovněž bez debat vděčí kniha také právě Martině.
Nejsem výslovně tenisový fanda, ale potěšilo mě připomenutí velkých jmen (včetně Martiny; ovšem teriér hlavní hrdinky Jordan nese jméno mně neznámé Alice Marble, A.M.) a analytický rozbor celého komplexního zákulisí přípravy jednotlivých hráčů i organizace velkých závodů, včetně sponzorů, agentů, prostě velkých peněz v už dávno ne bílém sportu. Příběh rozhodně není povrchní, naopak docela hutný, zahrnující i něco málo kyberkriminality, ale hlavně je skrznaskrz věrohodný.

Ovšem kniha byla původně napsaná v angličtině a překlad je místy kostrbatý, takže narazíte třeba na "jehličkové lodičky" nebo "operátora" dnes spíše označovaného jako pager (ne že by tohle slovo vpašované bez překladu do češtiny bylo o něco lepší).

triatlet
10.07.2018 5 z 5

Jméno Martiny Navrátilové zaručí nejen zájem o kriminálku z tenisového prostředí, ale i přesvědčivé popisy z tenisového zákulisí.

nova8907
20.07.2014 4 z 5

hezká kniha,dobře se četla :_)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Soupeřky na smrt a na život v seznamech