Sovětské letectvo protivzdušné obrany v letech 1945-1991 přehled
Dmitrij Komissarov , Jefim Gordon
Hlavním úkolem stíhací složky sovětské PVO bylo záchytné stíhání a ničení nepřátelských letadel a nepilotovaných vzdušných prostředků. Prvními proudovými stíhacími letadly ve výzbroji PVO byly MIGy-15 a MIGy-17; postupně přicházely také specializované záchytné stíhačky pro každé počasí: MIG-17PF a MIG-17PFU. Brzy následovaly nadzvukové MIGy-19PM a dvoumotorové dálkové záchytné Jaky-25/25M. V dalších letech používala PVO nadzvukové záchytné stíhačky včetně Su-9, Jaků-28, Tu-128 a MIGů-31. Kniha Sovětské letectvo protivzdušné obrazy v letech 1945-1991 detailně popisuje historii samotné PVO v době studené války, některé bojových akcí, bojovou sestavu a typy letadel, které u PVO sloužily. Text doplňuje více než 400 fotografií a 50 barevných kreseb.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sovětské letectvo protivzdušné obrany v letech 1945-1991. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Sovětské letectvo protivzdušné obrany v letech 1945-1991 v seznamech
v Přečtených | 3x |
v Mé knihovně | 6x |
v Chystám se číst | 1x |
Velmi podařená kniha o vývoji sovětské PVO s detailním popisem jednotlivých typů letadel a jejich verzí včetně jejich vývoje. Dále je zde popsána historie vzniku PVO, její členění, velitelská struktura a další. Další neméně zajímavou částí je detailní popis incidentů ve kterých zasahovala PVO ať už jsou ty nejznámější jako sestřelení jihokorejského boeingu, nebo přistání německého studenta na Rudém náměstí, tak méně známá jako stíhání SR 71 atd.
Požitek ze čtení trochu sráží fakt, že se zde často vyskytují chyby, které vznikly pravděpodobně špatnou korekturou českého textu jako vynechání slova či písmena, nebo špatné skloňování.
Celkově ale mohu knihu doporučit všem, kteří se zajímají o moderní sovětské/ruské letectvo