Speciální operace přehled

Speciální operace
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162096/bmid_specialni-operace-162096.jpg 4 8 8

Teorie a praxe speciálních bojových operací naší doby. Jak může malá skupina vojáků zaútočit na početnějšího protivníka, který ji očekává v opevněném obranném postavení, a přesto mít naději na úspěch? Právě o tom pojednává kniha Speciální operace. Zdánlivě nemožné akce jsou každodenním chlebem amerických SEAL, britských Zelených baretů nebo ruských Specnaz. Kniha vám odhalí tajemství úspěchu těchto elitních jednotek, jímž jsou rychlý průnik na cíl a relativní převaha.... celý text

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Jota

Spec Ops: Case Studies in Special Operations Warfare Theory and Practice , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Speciální operace. Přihlašte se a napište ho.

Inozuka
15.04.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem zaregistroval z jednoho tweetu pplk. Ivo Zelinky, který ji uváděl jako jeden z inspiračních zdrojů budování taktiky i strategie 43. výsadkového pluku. A nedivím se. Speciální operace není žádným historickým pojednáním nebo popisem nejúspěšnějších akcí zvláštních sil, ale je to plnohodnotná analýza tohoto fenoménu s jasnými teoretickými závěry. Ty jsou pak demonstrovány na příkladu osmi útoků, kterou jsou důkladně analyzovány právě optikou základních teoretických aspektů úspěšné speciální operace. Velká většina analyzovaných akcí je z druhé světové války, kde překvapivě hned dvě spočívají v podhladinových útocích na nepřátelské lodě, ale jsou zde i dvě poválečné. Většina je notoricky známá a malinko zamrzí, že autor neanalyzoval více současných operací (míněno do roku 1995, kdy kniha vyšla prvně). Zájemcům o vojenskou teorii doporučuji, těm, kteří se chtějí dozvědět spíš něco o historii spec. sil a operací bych asi doporučil spíš něco jiného.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Speciální operace v seznamech