Srbština konverzace - se slovníkem a gramatikou přehled
kolektiv autorů
Srbsko je pro většinu z nás zemí rozporuplnou a neznámou. V této hornaté zemi s krásnou přírodou najdete národní parky, krasové jeskyně, termální lázně i příjemná městečka. Mezi klenoty patří staré pravoslavné kláštery. Srbové jsou emotivní a pohostinní. Srbština je jazyk psaný cyrilicí a latinkou, s angličtinou tu mnoho nepochodíte. Naše konverzace vám bude dobrým pomocníkem, ať už se vydáte do klášterů a měst za památkami, nebo budete relaxovat v přírodě. Nebojte se zastavit cestou k moři v Srbsku a přesvědčit se o jeho kráse sami.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Srbština konverzace - se slovníkem a gramatikou. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Srbština konverzace - se slovníkem a gramatikou v seznamech
v Přečtených | 3x |
v Knihotéce | 7x |
Štítky knihy
jazyky konverzace Srbsko cizí jazyky
Užitečná je menšina knihy, zejména slovníček a gramatika. Většinu tvoří "konverzace": Teoretické fráze vymyšlené od stolu (a nejspíš před desítkami let), v praxi zcela nepoužitelné. Příklady frází: 1) "Je tu někde 18jamkové hřiště?" Když budu chtít hrát golf (kolik z nás jede do Srbska hrát golf?), v každém golfovém resortu jistě budou mluvit anglicky. 2) "Přetrhl se mi klínový řemen." Když se mi rozbije auto, prostě ho dám do servisu, tam už zjistí, co s autem je. Umět říct klínový řemen je zbytečné. Naopak třeba větu "Je tu někde pramen?" jsem nenašel a slovo pramen, asi tak milionkrát důležitější než klínový řemen, není ani ve slovníčku! 3) "Chci se s tebou pomilovat." – bez komentáře. Též je úplně zbytečný fonetický přepis frází, vzhledem k tomu, že srbština se zapisuje foneticky.