Sršeň létá v noci přehled

Sršeň létá v noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494799/bmid_srsen-leta-v-noci-HH7-494799.jpg 4 249 249

Píše se rok 1941 a válečná situace se pro britskou RAF nevyvíjí příliš nadějně – v dešti nacistické protiletadlové palby se k zemi řítí jeden spojenecký bombardér za druhým. Ale jak mohou být Němci o pohybu britských letadel tak podrobně informováni? Ve stejné době objeví mladý Dán Harald Olufsen na ostrůvku Sande cosi podezřelého a brzy mu začne být jasné, že si celou věc nemůže nechat pro sebe. V cestě k Britům však leží ledové vlny Severního moře. Haraldovi se sice podaří získat starý dvojplošník Hornet Moth, který by mu mohl v útěku pomoci, jenže… dá se s takovým strojem vůbec létat? Ken Follett vystavěl další mistrovský válečný příběh, který byl navíc inspirován skutečnou událostí – stejným způsobem uprchli v červnu 1941 piloti Thomas C. Sneum a Kjeld Pedersen z dánského ostrova Fyn, překonali Severní moře a připojili se k RAF.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: ekniha , Kalibr

Hornet Flight, 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sršeň létá v noci. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (46)

Luigi1
14.09.2024 4 z 5

Začátek pomalý a pak to šlo

Stosa_77
04.09.2024 2 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a tak nemám srovnání s jinými jeho tituly. Téma zajímavé, protože o dánském válečném odboji nevím vůbec nic a tak jsem se i něco dozvěděl a pak si i sám dohledal.
Samotná kniha se dala dočíst až do konce a místy byla i velmi napínavá.
ALE nejsem si jistý pro jakého čtenáře je určena, odhaduji tak pro chlapce okolo 15 let.
Špionážní romány od autorů jako např. Forsyth, Ludlum mi na rozdíl od tohoto už připadají už dospělého čtenáře.
P.S.: i tak dám Follettovi ještě šanci :-) .

mataj
02.04.2024 5 z 5

V roce 1941 je Dánsko již plně obsazené nacisty a ti dokážou velice účinně sestřelovat britské bombardéry. Britům se to jeví velmi podezřelé a chtějí odhalit jejich tajnou zbraň. Mezi špióny a odbojáře se připlete i mladý Dán Harald, který riskuje vlastní život, aby předal víceméně náhodně zjištěné informace přes moře Britům. Zajímavý válečný příběh, a jak to již u knih z této nelehké doby bývá, je plný napětí a pohnutých lidských osudů.

Rivalové, Jen čas ukáže a dalších 70 knižních tipů (15. týden)

10.04.2022

Kniha Sršeň létá v noci v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech5x