Stará Kréta přehled

Stará Kréta
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102653/bmid_stara-kreta-7T2-102653.jpg 4 15 15

Shrnuje v podstatě podrobně všechny vědomosti o staré Krétě, známé v roce vydání. To znamená druhy písma a stav jejich rozluštění, osídlení, zaměstnání obyvatelstva ve městech a vesnicích, obytné domy, paláce a jejich architektura, vojáci a jejich výzbroj, dopravní prostředky, obchod, keramika, malířství, plastiky, gemy a prsteny, postavení žen a jejich šaty a šperky, náboženství - kultovní místa, svatyně a oltáře a obřady, péče o zemřelé, styky s ostatními zeměmi.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Panorama

Źycie codzienne na Krecie w państwie króla Minosa , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stará Kréta. Přihlašte se a napište ho.

Catharsis
15.07.2022 5 z 5

Velmi fundovaně, komplexně a přitom čtivě zpracovaná kniha, která přehledně pojednává všechny aspekty života mínojské civilizace. Doplňující doslov českého historika Antonína Bartoňka. Kniha poprvé vyšla před 50 lety (roku 1972) a tak by bylo určitě zajímavé mít k dispozici i nějakou aktualizovanou publikaci, neboť výzkumy od té doby už jistě pokročily.

EmmaKrizova
28.08.2019 3 z 5

Opět musím říct že Zamarovský to není . A moc jsem se toho nedozvěděla. Paní autorka vaří z vody. Bohužel. Ale když se nic neví, není potřeba to okecávat. A nebýt doslovu, který napsal Bartoněk , mám v tom ještě větší zmatek než předtím. Zlaté Mykény jsou lepší

Denny45
06.04.2018 5 z 5

Veľmi pekná kniha, za ktorú by sa autorka vôbec nemusela hanbiť ani dnes (s nejakého dôvodu sme veľa informácii o tomto období od vydania tejto knihy nezískali). Pekný štýľ, dlhšie ale uhľadené vety a široká paleta informácii. Ak chcete solídnejší úvod do tejto problematiky, určite siahnite po tejto knihe

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stará Kréta v seznamech

v dalších seznamech1x