Clariel přehled

Clariel
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293741/bmid_clariel-cvV-293741.jpg 4 97 97

Staré království série

Clariel je dcera jedné z nejvýznačnějších rodin ve Starém království, pokrevně spjaté s Abhorseny a, což je ještě důležitější, s králem. Sní o tom, že bude vést prostý život v ústraní. Zjišťuje však, že takového cíle lze jen obtížně dosáhnout, když se v hlavním městě volně pohybuje nebezpečná volnomagická bytost, rodiče ji chtějí provdat za zabijáka a proti starému a uzavřenému králi Orrikanovi se plánuje revoluční spiknutí. Když se Clariel nechá vtáhnout do pokusu najít a ujařmit nepřátelskou bytost, objeví v sobě utajené magické schopnosti, s nimiž se však zároveň pojí velká nebezpečí. Odolá svodům moci, unikne před nechtěným manželstvím a zachrání krále? Dlouho očekávaný prequel k trilogii Staré království: Sabriel, Lírael a Abhorsenka. Garth Nix v Clariel spřádá příběh stejně neotřelý a podmanivý.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Triton

Clariel, 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Clariel. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (17)

alnovka82
12.03.2024 1 z 5

Sérii Staré království miluji, ale tehle díl mě opravdu nebavil, opakovane jsem ho odkladala a zase se k němu vracela. Příběh mi přišel nudný, teprve poslední třetina knihy mě jaks taks chytla. Nakonec jsem ji dočetla, ale určitě už se k ní nevrátím.

renisla
01.11.2020 5 z 5

Ze začátku mi vykreslení Clariel nepřišlo tak skvělé, jako u dalších knih, ale cca od 20 strany jsem se nemohla odtrhnout. Opět nezklamal!

Tritvaetna
16.09.2020 4 z 5

Za mě nejslabší příběh ze Starého království. Začátek je poměrně zdlouhavý, nicméně popis království za starých časů zajímavý je. Co mě zklamalo, byl příběh. Neoslovil mě, nemohla jsem se začíst, celou dobu jsem očekávala nějaký zvrat, posun, který nepřišel. Co se týče samotné Clariel, ačkoli jsem chápala její pocity a byla mi povahově blízká, její povaha se mi zdála nedotažená. Mohlo to být lepší. Naopak co se mi líbilo bylo vykreslení volné magie, která byla pro čtenáře zatím tak trochu záhadou. Stejně jako prostředí a popisy života obyvatel.
Poměrně důležitou podmínkou je znalost původní triologie, jelikož jako takové rozvinutí světa je dobrá.
7/10

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Clariel v seznamech

v Právě čtených5x