Staré pověsti české přehled

Staré pověsti české
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412335/bmid_stare-povesti-ceske-6zr-412335.jpg 4 1829 1829

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Staré pověsti české. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (178)

Naďa2411
21.08.2024 5 z 5

Některé povídky jsme si četli již na základní škole, poté na střední. Připomněla jsem si tuto historickou aknihu nyní a řekla bych, že se mi více líbí než v dětství. Kniha je rozdělena na staré pověsti české a pověsti doby křesťanské. Určitě doporučuji, je potřeba znát historii naší krásné vlasti.

gabra03
30.07.2024 2 z 5

KLasická povinná četba - ruku na srdce - kdo ji miloval? Asi nikdo... A přesto patří k základnímu klasickému vzdělání a přehledu.. Akorát ten jazyk textu mi pro 5. třídu, kdy jsme to měli číst (a předesílám, že celou knihu, a ne jak dneska, kdy je v povinné četbě taky, ale mají přečíst jen prvních 6 nebo 7 pověstí - do křesťanství) nesedl....:-(

vessa
07.04.2024 5 z 5

jako kluk, ač je to povinná četba, jsem Staré pověsti české nečetl. Nyní jsem si je doslova užil a jsem rád že jsem po nich sáhl a doplnil si vzdělání :-) Na jazyk kterým jsou psány jsem si rychle zvykl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Den za dnem, léto za létem, a nakonec smrt.

Den za dnem, léto za létem, a nakonec smrt. Někdy stojí dlouho při dveřích, až pojednou vkročí náhle, znenadání. Někdy však se ohlašuje, nežli života ukrátí.

Kniha Staré pověsti české v seznamech

v Právě čtených24x
v Přečtených3 503x