Staré pověsti české a moravské přehled

Staré pověsti české a moravské https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20031/bmid_stare-povesti-ceske-a-moravske-Qgt-20031.jpg 4 60 60

Nejstarší české a moravské legendy, zpracované poprvé před stoletím Aloisem Jiráskem, se po letech dočkaly zasloužené moderní interpretace. Autorka citlivě zpracovala pověsti do podoby napínavých a dramatických příběhů, vyprávěných živým a současným jazykem. Vycházela přitom z historických pramenů a z nejnovějších poznatků současné archeologie. Kniha navíc obsahuje krátké naučné texty uvádějící čtenáře do reálií doby, v níž se jednotlivé příběhy odehrávají.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Staré pověsti české a moravské. Přihlašte se a napište ho.

dpxcz
17.12.2023 4 z 5

Tuhle knihu jsem četl se sedmákem, který ji měl jako povinnou četbu. Z většiny pověstí pak měli test, co si zapamatovali, takže jsme na zapamatování všech detailů museli zapracovat.

Doubravka1975
20.06.2023 5 z 5

Když byli synové malí, tak jim Ježíšek nadělil pod stromeček tyhle srozumitelněji přepsané staré české pověsti od A. Jiráska

Vojtrman
27.02.2021

Kniha je podobná starým pověstem český a dozvěděl jsem se nové věci doporučuji všem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Staré pověsti české a moravské v seznamech

v Právě čtených4x