Stejnokroje Vězeňské služby České republiky, historie a současnost přehled

nehodnoceno
Stejnokroje Vězeňské služby České republiky, historie a současnost
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503992/bmid_stejnokroje-vezenske-sluzby-ceske-r-vig-503992.png 0 0 0

Symbolika, stejnokroje a tradice jsou základním kamenem dobré firemní kultury i takového sboru, jakým je vězeňská služba. Stejně tak jsou základními kameny historie, dějiny, minulost, ke kterým se můžeme obracet, můžeme se k nim vracet a konečně se z nich i učit. K tomu, aby bylo možno na těchto kamenech stavět, je však zapotřebí je zprostředkovávat a tou nejlepší cestou je právě kniha. Kniha vážených pánů dr. Nejedlého a Kozáka je naprosto jedinečnou sondou do dějin vězeňské služby, respektive její symboliky, stejnokrojů a dalších atributů. Zachycuje vývoj za posledních 50 let a je doslova jedinečným dílem, které je svého druhu prvním, alespoň co se ozbrojených bezpečnostních sborů týká. Laik, odborník, sběratel, ale i historik zde nalezne základní, a především zásadní informace. Je významným dokumentačním dílem, které jednak výrazně propaguje Vězeňskou službu ČR jako takovou a které zároveň přináší informace, které by neměly uniknout zájmu historiků, sběratelů, ale ani například filmařů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stejnokroje Vězeňské služby České republiky, historie a současnost. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Kniha noci, Stín bohů a další knižní novinky (43. týden)

23.10.2022

Kniha Stejnokroje Vězeňské služby České republiky, historie a současnost v seznamech