Stín kapradiny přehled

Stín kapradiny https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538110/bmid_stin-kapradiny-663c94f5b737b.jpg 4 341 341

Pytláci Ruda Aksamit a Vašek Kala, kteří v panice zabijí hajného, se vydávají na útěk před spravedlností i před vlastním svědomím. Obklopeni lesem jsou nejprve opojeni volností, nezměrnou krásou a silou přírody, ale postupně je začnou pronásledovat výčitky a situace je pudí k páchání dalších zločinů. Když pro ně les přestane být přátelským útočištěm, a propadnou beznaději…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stín kapradiny. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
30.10.2023 4 z 5

Poetickým popisem přírody se prolíná linka zla. Místy vystupuje zřetelněji, místy méně. Přitom nenápadně sílí. Zpočátku vzbuzuje obavy, později strach z toho, kudy se ještě povine a kde skončí.

vivaldyciXC
03.10.2023 5 z 5

Krásný jazyk, krásná poetika, bolavý příběh.

Oponn
20.08.2023

Hvězdičky neuděluji, kdo chce hodnocení, nechť čte dál.

Mé první (asi) setkání s druhým členem bratří Čapků. Příběh knihy líčí příhodu dvou přátel, pytláků, kteří se po nevydařeném pychu musejí ukrýt v hloubi lesa před zákonem. Na ději však Čapkovo dílo určitě nestojí. Jeho hlavní doménou jsou lyrické popisy lesních houštin a pocitů člověka, který sám sebe odloučil od života ve společnosti svým neuváženým činem.

Žádné veledílo, těžící převážně z pěkných slovních spojení v kombinaci s lyrikou lesa a romantického života zbojníkova.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2018 - Nejkrásnější české knihy roku (Krásná literatura - 2.místo)
1931 - Státní cena za literaturu

Kniha Stín kapradiny v seznamech