Století Mannových přehled

Století Mannových
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360545/mid_stoleti-mannovych-xg9-360545.jpg 5 3 3

Kniha líčí osudy prakticky všech významných členů rodiny Mannových, nejen těch nejznámějších – spisovatelů Thomase a Heinricha – ale i jejich sourozenců, manželek a dětí. Autor vycházel z autentických deníkových záznamů a korespondence, nevyhýbal se přitom ani velmi intimním a rozporuplným momentům, jako byla závislost na drogách či alkoholu, tajená i veřejně přiznávaná homosexualita, členství v NSDAP apod. Přesto kniha nijak nevybočuje z hranic příjemně věcného, velmi poučeného a spíše kritického popisu jednotlivých lidských osudů a vztahů. Manfred Flügge se studiu nejen rodiny Mannových, ale i osudů dalších německých umělců v bouřlivém 20. století věnuje dlouhodobě. Tato kniha je završením jeho mnoholetého zájmu a její mimořádná kvalita i čtivost tomu plně odpovídá.... celý text

Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)

Das Jahrhundert der Manns , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Století Mannových. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
29.04.2018 5 z 5

Největším oříškem pro autora nejspíš bylo, jak pojmout strukturu knihy. Životní cesty členů početné rodiny se dělily, rozcházely i scházely, lidsky i geograficky. Navíc se jedná o výrazné osobnosti s osudy poznamenanými politickou situací. Pominout samozřejmě nemohl ani seznámení s jejich literární tvorbou. Začíst se do knihy je sice obtížnější, ale vytrvalost v tomto případě bude odměněna.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Století Mannových v seznamech

20. století spisovatelé dějiny Evropy