Strážce osudu přehled
Michal Řeháček
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170193/strazce-osudu-170193.jpg
3
2
2
Napínavé čtení o událostech na planetě Zemi v době, kdy vypukla 3. světová válka mezi západními a východními mocnostmi. Válka se táhla dlouho a byla řadou konfliktů, jejichž začátek a důvod si již téměř nikdo nepamatoval. Po pěti letech bojů byl povrch planety neobyvatelný a lidé se museli přesunout do kosmických stanic anebo pod povrch. Poslední nadějí prohrávající strany Rebelů a jejich spojenců je výzkum třináctiletého chlapce nazvaný "Vládce osudu".... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strážce osudu. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Strážce osudu v seznamech
v Přečtených | 2x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
v Knihotéce | 2x |
Byl jsem na tento příběh velmi zvědav, když jsem zjistil, že Michal Řeháček napsal tuto knihu v osmé třídě základní školy. Napsat a vydat v tomto věku víc než povídku, to už něco znamená.
Má to samozřejmě pár vad a někdy je to lehce zmatené, ale jako celek je to rychlé, akční a čtivé.
Postavy jsou výrazné a M.Ř. s nimi umí pracovat. Kniha je vlastně příběhem dvou základních postav, jejichž děj se střídá v podstatě po kapitolách.
Velkým rušivým elementem je časté opakování jejich jmen. Například na stranách 22 a 23 je jméno Ivan (jedna z hlavních postav) řečeno (napsáno) dvacetšestkrát!!!!. Ve své podstatě je Ivan použit skoro v každé druhé větě. A to je jen dvojstrana 22-23. No prostě je tam přeIvanováno až mě bolela hlava.
Malá ochutnávka:
Výtah přijel během pěti vteřin a Ivan si na jeho podlaze sedl s počítačem na klíně.
Teď musím naprogramovat něco závratného, volal na sebe v duchu Ivan.
Ivane, na to teď nemáme čas, když bys chtěl něco vytvořit tak musíš utvořit částici po částici.
To teď nemůžeš udělat Ivane!
Ale co budeme dělat?!!! zakřičel Ivan..........
Druhá hlavní postava Kasimir má taky pár vad. Někdy jsem jeho počínání ne zcela chápal, ale pak jsem si řekl: Jde tu o dobrodružství a hravost a mládí. Musím však přiznat, že dobrodružství Kasimira se mi líbilo víc než to Ivanovo.
Ale mysl bývá unáhlenými závěry velmi často na omylu.
Michal Řeháček se teprve učí a měl dobrý start. Věřím tomu, že když na sobě zapracuje a dospěje, napíše něco závratného. Tedy pokud bude dále psát.
Nedá mi to a něco napíšu o ilustracích doprovázející tento příběh. Po zahlédnutí první kresby jsem se celkem zasmál, ale i lekl. Je to jen první dojem. Čím více kreseb uvidíte, tím víc se vám začnou líbit. Jsou zvláštní. Kreslil je švédský ilustrátor Viktor Saloranta. Možná by stálo za to vytvořit i komiksovou verzi tohoto příběhu. Formou kterou Viktor Saloranta kreslý, by tento příběh možná více ožil. Ale to byl jen takový nápad.
Jednoduchost příběhu potvrzuje i jednoduchost obsahu. Z knihy o Marsu sem horko těžko vytáhnul dva citáty. Michal Řeháček už je má na svém profilu.
CITÁT – Bylo mu jedno, zda zemře či ne.