Stříbrná hvězda přehled

Stříbrná hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403271/bmid_stribrna-hvezda-Pbw-403271.jpg 4 48 48

Sedmdesátá léta v malém městečku v Kalifornii. „Bean“ Holladayové je dvanáct a její sestře Liz patnáct, když jejich matka, umělkyně Charlotte, odejde z domova, aby „se našla“. Sestry zanechá jen s trochou peněz, které jim vystačí sotva na pár měsíců. Aby se vyhnuly dětskému domovu, rozjedou se dívky do Virginie, kde v polorozpadlém rodinném sídle žije jejich ovdovělý strýc Tinsley. V domě, který po generace patřil jejich rodině, naleznou nový život a začnou se dozvídat podrobnosti o mládí své matky. Přivydělávají si hlídáním dětí a prací v kanceláři pro Jerryho Maddoxe, předáka místní továrny, který šikanuje podřízené, nájemníky, své děti i svou manželku. Bean bez problémů zapadne do nové školy, ale Liz se naopak stahuje víc a víc do sebe – a pak je jednou s Maddoxem sama v autě… Stříbrná hvězda je hluboce dojemný příběh o vítězství nad nepřejícími okolnostmi. Vypráví o lidech, kteří dokážou najít cestu jeden k druhému a kteří se nebojí milovat život, přestože není vždycky dokonalý a fér.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Mladá fronta

The Silver Star , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stříbrná hvězda. Přihlašte se a napište ho.

rumund
08.09.2022 4 z 5

Tak to byla pohodičková kniha. Pěkně a svižně se četl příběh dvou holčiček, které se po opuštění matky samé vydaly k svému strýci do vesnice odkud pochází jejich matka,

SynD
15.08.2021 3 z 5

(SPOILER) příjemné čtení a dobře popsaná duševně nemocná / nevyrovnaná matka. nějak jsem ale čekala, že se na likvidaci Zlého muže budou podílet emuové. Pes tu posloužil velmi technicky jako rekvizita, hned jak se objevil poprvé bylo jasné, že bude sloužit nějakému zásadnímu účelu aniž by se stal přirozenou součástí děje.

Janina_G.
16.07.2021 3 z 5

Po Skleněném zámku mírné zklamání. Asi jsem knihy četla moc brzo po sobě.

Knižní novinky (13. týden)

24.03.2019

Kniha Stříbrná hvězda v seznamech