Struktura a celek. Intelektuální počátky strukturalismu ve střední a východní Evropě přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125243/struktura-a-celek-intelektualni-pocatky-strukturalismu-ve-stredni-a-vychodni-evrope-125243.gif 4 1 1

Kniha lausannského slavisty a historika vědy se zabývá souvislostmi díla představitelů ruské větve pražského funkčního strukturalismu, kteří zásadním způsobem ovlivnili moderní myšlení o jazyce - jazykovědců Nikolaje Trubeckého a Romana Jakobsona. Jejich koncepce euroasijství, osobitý konglomerát filosofických a lingvistických názorů, upoutaly pozornost až ve vědním kontextu konce 20. století.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Struktura a celek. Intelektuální počátky strukturalismu ve střední a východní Evropě. Přihlašte se a napište ho.

Sandik
04.04.2015 4 z 5

Velmi inspirativní studie, skvěle dokládající tezi o zásadní podmíněnosti zdánlivě objektivního bádání podmínkami a okolnostmi, v nichž a za nichž je dané bádání prováděno. Rozhodně jedna z nejpodstatnějších knih, které jsem v poslední době četl! (a to vůbec nejsem lingvista a lingvistice téměř nerozumím) Celkový dojem: 85%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Struktura a celek. Intelektuální počátky strukturalismu ve střední a východní Evropě v seznamech

Autorovy knížky

Patrick Sériot
francouzská, 1949
2002  80%Struktura a celek. Intelektuální počátky strukturalismu ve střední a východní Evropě