Štúdia v červenom přehled

Štúdia v červenom
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535354/bmid_studia-v-cervenom-66081a8ea68bb.jpg 4 474 474

Štúdia v červenom je prvým príbehom sira Arthura Conana Doyla, v ktorom sa objavuje geniálny detektív Sherlock Holmes a jeho spoločník doktor Watson. Watson si po návrate z vojenskej služby hľadá byt a Sherlock zas hľadá spolubývajúceho. Život na Baker Street 221B však neplynie hladko. Sherlocka zavolajú k prípadu záhadnej vraždy bohatého muža v Londýne a doktor Watson mu ju chtiac-nechtiac pomáha objasniť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Slovart (SK) , 582

A Study in Scarlet, 1887

Interpreti: Miro Noga

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štúdia v červenom. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (63)

heavy66
28.07.2024 5 z 5

Moje tři oblíbené doylovky - Pes baskervillský, Údolí strachu a Studie v šarlatové - napínavá kombinace anglické detektivky a westernu. Dr. Watson, válečný veterán z Afghanistánu (!) se seznamuje s Sherlockem Holmesem a společně řeší případ, který začal před dvaceti lety na pustých pláních amerického Utahu. Na konci dojde na slova inspektora Trachty, „Tak je to, Hlaváčku, na tom světě zařízeno, že jedni orají a vláčí, a druzí sklízí!“

Ivan F
28.07.2024 audiokniha 3 z 5

Sir Arthur napísal pomerne veľa kníh, ktoré sú pre mňa čitateľsky zaujímavejšie než príbehy so Sherlockom a Johnom. V každom prípade som si prvé stretnutie s touto dvojicou po mnohých rokoch pripomenul, a musím napísať, že nebolo to nič moc. Zápletka taká nijaká, jednoduchý príbeh o pomste, pre mňa len veľmi ťažko stráviteľné časti o mormónoch (všetko, čo nejako súvisí so sektárstvom vo mne vyvoláva pocit hnusu), dohromady je to ťažko stráviteľné - skrátka, príbeh mi nesadol. Najväčším plusom knihy je popis, ako sa Watson so Sherlockom stretol a začali spolu bývať. Nechcem sa sira Arthura dotknúť, ale toto je také čítanie z edície Karavana.

Petr874
02.06.2024 5 z 5

Knize nemám skoro co vytknout. Zápletka byla zajímavá, napínavá a stručná. Bylo hezké přečíst si o Helmesových dedukčních schopnostech, které v průběhu děje vysvětloval. Pravda je, že druhá část knihy (Amerika) mě moc nenadchla. Co se dá dělat.
Knihu velice doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Štúdia v červenom v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech4x