Stužkonoska modrá přehled

Stužkonoska modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79943/stuzkonoska-modra-79943.jpg 4 40 40

Výběr poezie Petra Bezruče vydal v září 1952 ČS ku příležitosti básníkových 85. narozenin. První vydání s šesti kresbami a obálkou Maxe Švabinského.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stužkonoska modrá. Přihlašte se a napište ho.

Hanina61
26.09.2023 5 z 5

Objevena v knihobudce, tedy vlastně knihokapličce stojící v malé vísce na konci světa, kde platí zásada, že poutník si vybranou knihu může odnést, ale už ji nesmí vrátit... Takových pokladů jako Stužkonoska modrá je tam na hromadách povícero, ale nechala jsem je pro ostatní poutníky. Útlá knížka z volně ložených listů, vydaná v roce 1952, mě zaujala především překrásnými ilustracemi Maxe Švabinského, ale ráda jsem si přečetla i básně Petra Betruče, od těch, kde vzpomíná na dětství, až po ty vážnější, reflektující dobu. A poněvadž ji už nesmím vrátit, dostane se jí čestného místečka v mé knihovně... :-)

Gejitka
10.01.2023 5 z 5

Samostatná báseň Petra Bezruče obohacená o nádherné kresby Maxe Švabinského (tedy to mé vydání z roku 1952). Čtení i s porozuměním tak na 20 minut.

Kabuky
04.06.2022 5 z 5

Klasika.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stužkonoska modrá v seznamech

Petr Bezruč (p)