Suché sochy stínů přehled

Suché sochy stínů
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15091/suche-sochy-stinu-15091.jpg 3 3 3

Pět let po svém „Úúú“ — sbírce Úplně úzké úly — přichází jihlavský básník Norbert Holub (povoláním lékař) s nepřeslechnutelným „Sss“ — sbírkou Suché sochy stínů. Těsná formální spjatost včetně totožného uspořádání obou sbírek — opět třikráte osmnáct básní co čtrnáctiveršových (quasi)sonetů — je stvrzením, že se básník ve svém stylu setsakramentsky našel! Had sevřené, svého druhu dokonalé formy proplétá se však na Holubově holi poezie neoddělitelně s hadem druhým: s dětsky bezuzdnou poetikou, s rozvernostmi nonsensů a absurdit, se svrchovanou hrou s významy slov potažmo lidské existence…... celý text

Poezie
Vydáno: , Petrov

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Suché sochy stínů. Přihlašte se a napište ho.

ellypusik
24.08.2023 2 z 5

Sbírka, ze které na Vás dýchne tíha smrti. Autor vzhledem ke svému povolání se se smrtí a bolestí potýkal denně a jeho básně mi přijdou jako prosba, aby jí bylo méně. Aby jí už tolik vidět nemusel.
Verše mají pravidelný rytmus a téma sbírky dokáže čtenáře pohroužit do vlastních myšlenek o marnivosti lidské existence. Nicméně styl psaní mi bohužel moc nesedl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Suché sochy stínů v seznamech

Norbert Holub
česká, 1966