T.M.A. přehled

T.M.A.
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226771/bmid_t-m-a-226771.gif 3 39 39

Knižní novela T.M.A. vznikla podle scénáře ke stejnojmennému filmu (v režii Juraje Herze). T.M.A. je napínavý příběh Marka, který se rozhodl opustit kariéru hudebníka, usadit se v opuštěném domě na samotě a věnovat se malířství. Dům, kde strávil s rodiči a sestrou dětství, má však ponurou minulost. Marek postupně začíná podléhat negativní energii tohoto podivuhodného místa, které jej odtrhává od reality. Vynořují se matné vzpomínky, a nejasné obrazy dávných událostí dostávají temné kontury. Marek objevuje souvislosti tragédií, které se tu odehrály během jeho dětství i za druhé světové války. Přichází čas, aby dům prozradil svá děsuplná tajemství. Světla ubývá, zato stínů a napětí přibývá. Dokáže Marek zvítězit nad tímto bohem i lidmi zapomenutým místem, nebo se stane jen další obětí? Jeho svět zvolna pohlcuje hladová a všudypřítomná tma...... celý text

Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize T.M.A.. Přihlašte se a napište ho.

vlkcz
28.03.2021 3 z 5

Je vidět, že Martin Němec je výtvarník, i v knize jde hodně po vizuálních popisech, takže člověku nedělá problém představit si film (neviděl jsem, ale myslím, že kdo má Herze aspoň trochu nakoukaného, má tu představu dost přesnou).
Ano, atmosféra je ponurá, zapomenuté pohraničí, kostlivci z dob války, traumata z dětství, pozdní podzim, to všechno do toho zapadá, ale úplně chybí nějaký WOW moment, nějaký originální zvrat. Takhle zůstalo jen u náčrtu a nevyužitého potenciálu.
Tak 3,5*.

Kerberos
24.06.2019 3 z 5

Horory nijak nevyhledávám,ale číst se to dalo.Film byl taky ponurý,strašidelný,ale znovu už se na něj nepodívám.

Luca287
23.09.2018

takové ponuré..film jsem neviděla..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha T.M.A. v seznamech

v Právě čtených1x