Tajemný nindža přehled

Tajemný nindža
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34360/tajemny-nindza-34360.jpg 4 25 25

Obsahuje: Tajemný nindža, Nindžové z Odawary Tajemný nindža se odehrává v blíže neurčené době za dlouhých válek mezi rody Uesugi a Takeda v letech 1553 – 1563. Nindžové z Odawary se odehrávají se v letech 1589 - 1590 podle evropského kalendáře (17.-18. rok éra Tenšó podle japonského kalendáře).

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemný nindža. Přihlašte se a napište ho.

Terror
25.02.2023 2 z 5

Líbí se mi japonská auta. Chválím japonskou elektroniku. S touhle průpravou jsem ale na tuhle knížku nestačil. Oba příběhy jsou plné intrik, vražd, sebevražd (pardon, seppuk) a hlavně postav, v jejichž jménech jsem se totálně utopil. Jen jsem si konečně zvykl na jednoho hrdinu, už sešel ze světa jednou z výše uvedených možností. Možná nemám ten správný vztah k japonské historii. Zato mám splněný další bod čtenářské výzvy 2023. :)

Yunnan
16.11.2022 5 z 5

Vynikající a skvělá kniha od našeho známého japanologa a koreanisty Jiřího Janoše o nindžích, čtena velmi dávno v mém skoro ještě dětském věku. Jako kluk jsem ji hltal. Velká nostalgie.

Disease
15.02.2021 3 z 5

Autor je japanista, takže znalost reálií je tu jako velké plus. Jinak je vidět, že nindžové měli poměrně monotonní žitot, podobně jako jiní vojáci.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemný nindža v seznamech

v dalších seznamech1x