Tajemství Velkého Vonta přehled

Tajemství Velkého Vonta
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531705/bmid_tajemstvi-velkeho-vonta-65c4c633653ad.jpg 5 1249 1249

Stínadelská trilogie série

< 3. díl

Závěr stínadelské trilogie v podání Davida Matáska. Po neklidné éře bezvládí ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ. Velkým Vontem se stal Vláďa Dratuš, ale v poslední době s ním cosi není v pořádku – chová se čím dál nervózněji, a navíc se ulicemi šíří zvěsti, že přišel o ježka v kleci. Kdo je tajemný Cizinec, který Vláďu v poslední době navštívil, a co mu chtěl? Rychlé šípy musejí záhadě přijít na kloub dřív, než Stínadla opět zachvátí vlna násilí a nejistoty... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství Velkého Vonta. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (84)

rafan65
23.09.2024 5 z 5

Třetí a poslední díl Stínadelské trilogie je znovu napínavé a vynikající čtení. Pan Foglar prostě uměl čtenáře svých knih vtáhnout do děje a je celkem nemožné knihu odložit. Tento druh knih jsem jako malý kluk přímo hltal, dnes mám už samozřejmě jiný nadhled než tehdy ale stejně si je občas přečtu. Jak říkával můj tatínek, kdo nečte nic neví a kdo nic neví je hloupí. Tak já čtu hodně a dokud budu vědět co čtu tak asi nebudu hloupí.

Niu
23.09.2024 4 z 5

Do třetice všeho dobrého. Oproti čtení v dětství to ztratilo kouzlo, co to mělo. Ale i tak to patří mezi pěkné příběhy.

dpxcz
22.05.2024 4 z 5

Záhadu hlavolamu jsem znovu četl snad po třiceti letech a musel jsem pokračovat druhým i tímto třetím dílem Stínadelské trilogie. Třetí díl již podle mě postrádá to kouzlo prvních dvou dílů a dobrodružství mi připadá takové vyumělkované. Každopádně se kniha výborně čte, nové vydání od Albatrosu z roku 2021 je graficky velmi povedené, ale bohužel se zde vyskytuje příliš mnoho překlepů, které hodně kazí zážitek ze čtení.

Vila v Itálii, Noční dům a další knižní novinky (21. týden)

19.05.2024

Knižní novinky (21. týden)

23.05.2021

Kniha Tajemství Velkého Vonta v seznamech