Tatry míří do Dakaru přehled

Tatry míří do Dakaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105685/bmid_tatry-miri-do-dakaru-95w-105685.jpg 5 8 8

Kniha, ve které sledujeme dramatický průběh i zajímavosti ze závodů kamionů v ralley Paříž-Dakar z let 1987 a 1988 i událostí, které tomu předcházely. Vše je řazeno chronologicky den po dni tak, jak to líčí členové posádek.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tatry míří do Dakaru. Přihlašte se a napište ho.

RoBertino27
15.03.2021 4 z 5

Kniha zpracovaná podle magnetofonových výpovědí dvou tatrováckých navigátorů líčí vlastně dva první velké úspěchy - 2. místo v devátém a vítězství v desátém ročníku, i když tomu napomohlo odstoupení holandské značky DAF po smrtelné nehodě jejich druhého kamionu. V zásadě nelze knize nic vyčíst, že posádky nezažívají každý den hromady příběhů, když jedou o největší úspěch v historii značky, není jejich vina. Opět zmíněná Králíkova knížka má samozřejmě podstatně jiný přístup, když autor coby novinář byl nestranným pozorovatelem.

Martin_Happy
18.01.2012 5 z 5

Knížka popisuje poměrně podrobně děj devátého ročníku dle vyprávění Jaroslava Krpce, navigátora posádky Tatra 4x4, která skončila na druhé pozici. Následně je věnováno několik stránek i vyprávění desátého ročníku podle Tomáše Mücka, který navigoval tento vůz k vítězství v desátém ročníku. Tato část je také poutavá, ovšem ve srovnání s knihou Jana Králíka Peklo zvané Paříž Alžír Dakar je to slabší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tatry míří do Dakaru v seznamech

v dalších seznamech1x