Hra o život přehled

Hra o život
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300378/bmid_hra-o-zivot-D48-300378.jpg 4 1 1

Temná duše série

< 3. díl

Lee se proti své vůli stává upírským králem a jeho lepší já prochází tvrdou zkouškou. Na scéně se objevují vlkodlaci a o nesnáze rázem není nouze. Problémy s kralováním se také tvrdě podepisují i na Leeově vztahu s jeho dívkou. Kelly zjišťuje, že život s upírem není tak snadný, jak si původně představovala. Trápí ji zlé sny, neustálé obavy o Leea a hlavně žárlivost. I neobvyklé změny v jeho chování jsou pro ni záhadou. Není proto divu, že občas zatouží po obyčejném vztahu. Kdyby však tušili, že ve hře o Leeův život existuje skrytý hráč, všechny jejich problémy by byly malicherné. V pozadí některých událostí stojí někdo, kdo si nepřeje, aby byl Lee šťastný. Jak dopadne konečný boj o Leeův život? Kdo bude vítěz? A kdo poražený? Poslední díl trilogie.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hra o život. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Leome
22.01.2017 4 z 5

Poslední díl série ve mě, podobně jako první díl, vzbudil dosti rozporuplné pocity. Zatímco prvních tak sto až sto čtyřicet stránek jsem si chtěla trhat vlasy a už jsem viděla, jak dám knize tak ty dvě hvězdičky, zbytek až do konce bych ohodnotila klidně pěti.

Kdybych si tedy knihu rozdělila na takové dvě pomyslné části, tak o první mohu říct, že Kelly snad ještě více zhloupla. A to nemluvím o těch klišé scénách: třeba když se Rick se svým budoucím zetěm Leem baví o nejlepším bordelu ve městě - to je snad až smutné... Člověka navíc už štvaly ty neustálé sexuální scénky mezi Leem a hlavní hrdinkou. Myslím si, že by určitě nevadilo je nějak vkusně přeskočit, ale tohle každé dvě stránky už je vlastně nuda a stereotyp.

Druhá pomyslná část knihy, jedná se hlavně o dobu krátce před rozchodem hlavních hrdinů a pak až do konce, je naopak skvělá. Už jsem se viděla, jak tam dávám těch pět hvězdiček... :). Bylo to napínavé, dynamické, obecně skvěle napsané - snad až na občasné chybky. Tentokrát jsem si nevšimla žádných hrůz jako "keci" nebo "interwiev", šlo spíše o zapomenuté ukončení přímé řeči, chybějící mezera nebo tak podobně. Hlavně Leeův příběh v Athénách mě bavil a pro čtenáře je to navíc atraktivní v tom, že tak nějak tuší, co se chystá, ale prostě musí číst o tom, jak si Lee bezstarostně povídá se zlosynem Lotharem... No druhá část byla prostě dokonalá. A navíc to nebyl ani tak úplně ten slaďoučký konec, hepáč každým coulem. Právě hrozba ze strany Leeových nepřátel je zajímavá a nechává děj takový otevřený: že by si autorka nechávala otevřená vrátka pro další knihu...?

Tedy, bylo hodně náročné rozhodnout se, jaké hodnocení dát, nejraději bych dala tři a půl hvězdičky. Jelikož ale sto prvních stránek tvoří pouze asi třetinu celé knihy, dám čtyři (přístě už tak hodná nebudu). Hawk!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hra o život v seznamech

Jitka Lamplotová
česká, 1986