Tenkrát v Sarajevě přehled

nehodnoceno
Tenkrát v Sarajevě
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461387/bmid_tenkrat-v-sarajeve-3wg-461387.jpg 0 0 0

Historie Bosny a Hercegoviny, příčiny nenávisti Srbů k R-U Příprava atentátu na následníka trůnu a jeho manželku Průběh atentátu, příprava ostatků arcivévody a vévodkyně na cestu do Arstettenu, protestní akce šlechty proti ponižujícímu přístupu dvoru k rozloučení s nebožtíky. Vyšetřování atentátu v Sarajevu, soud s atentátníky, jejich pobyt ve věznicích. Přeprava těl zemřelých atentátníků do vlasti. Mnoho dosud nepublikovaných dokumentů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tenkrát v Sarajevě. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

jiri5888
22.12.2020

Kniha popisuje hlavně osudy atentátníků, pocity, jaké prožívali, když stáli na nábřeží a čekali na kolonu aut. Podrobně seznamuje čtenáře s průběhem vyšetřování, soudním procesem, naturalisticky popisuje popravu tří odsouzených k trestu smrti, situaci v Terezínské pevnosti. Autor dohledal takové detaily jako např. jídelníček trestanců. Překvapil mě podrobný popis exhumace zemřelých a jejich doprava do vlasti.
Pro zájemce o historii je kniha cenným zdrojem nových informací. jiri5888

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tenkrát v Sarajevě v seznamech

sarajevský atentát