Terapie sdílením přehled

Terapie sdílením https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376828/mid_terapie-sdilenim-Lgn-376828.png 3 488 488

Terapie sdílením série

Za projektem Terapie sdílením, aktuální internetovou senzací, stojí kreativní dvojice Ester Geislerová a Josefina Bakošová. Před několika měsíci vystavily na svých sociálních sítích několik mrazivých, a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty a hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním. Kniha je věrným obrazem autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se dnes tak často odehrávají trpké konce vztahů. Sebrané věty fungují opravdu jako svébytná terapie; při četbě a úlevném smíchu si člověk rád připomene, že tak zle na tom přece jen ještě není. Kniha je doplněna texty obou autorek, esejí mediálního teoretika Tomáše Dvořáka, osobními fotkami, vzkazy a dalšími materiály Ester a Josefiny.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Terapie sdílením. Přihlašte se a napište ho.

IVANA0123
26.05.2024 3 z 5

Velice zvláštní kniha, jak nápadem, tak i zpracováním. A opravdu si myslím, že může působit terapeutický a může zlehčit to porozchodové období, protože zjistíte, že v tom rozhodně nejste sami. Chvílemi jsem nechápala a přemýšlela, jestli je kolem nás opravdu tolik cynických lidí. No rozhodně jsem se pobavila, minimálně hloupostí lidí. Jediné - možná se opravdu vše dalo sfouknout na menší formát a pošetřit papírem, ale smysl kniha podle mě má. 3,5*
(5/24)

pheenix
01.05.2024 4 z 5

Kniha je rozhodně ojedinělá tím, jak je koncipována. Zaujal mě příběh jedné z autorek na začátku knihy i závěrečný text Tomáše Dvořáka a nad některými zprávami jsem se fakt pobavil. Nicméně v knize je jedna věta, která je podle mě velmi nebezpečná, a ta je hned v úvodu: ...smích, na rozdíl od pláče, léčí. S tím opravdu nemohu souhlasit. Působí to, jako by autorky nabádaly čtenáře, že pláč je něco špatného, zbytečného, přežitého, pojďme se radši smát a na pláč zapomeňme. Ale i pláč je důležitý projev emocí, našeho prožívání. Za mě 75 %.

terezaterka2000
13.01.2024 5 z 5

Originální nápad. Kniha se mi hodně líbila.
Byť je to smutné, tak jsem se i zasmála.
Rozhodně si přečtu 2.díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Terapie sdílením v seznamech

v Právě čtených1x