Míříme na Měsíc přehled

Míříme na Měsíc
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352287/bmid_mirime-na-mesic-Ff4-352287.jpg 4 64 64

Tintinova dobrodružství série

Odvážný reportér Tintin se v novém dobrodružství vrhá do zcela nečekaného podniku – účastní se stavby rakety, která zamíří k Měsíci. Jejím konstruktérem není nikdo jiný než jeho přítel vynálezce Hluchavka. Zdá se však, že stavbu rakety chce za každou cenu překazit banda gangsterů, podporovaná nepřátelskou cizí mocností. A Tintin samozřejmě odhalí jejich stopu...... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Objectif Lune, 1953

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Míříme na Měsíc. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (3)

Ristridin
16.09.2024 5 z 5

Zde musím nesouhlasit s Huarascán pode mnou, protože tento díl byl za mě lepší než ten navazující. Napětí během příběhu, kdy dochází k přípravám, ale víme, že o výzkum usiluje jakási druhá strana, které se daří (tedy "je něco shnilého ve státě dánském") zjišťovat informace a výzkumníky na svou stranu, mě prostě bavilo. Vše navíc vyšperkováno náhlým Hluchavkovým zkratem a výbuchem, který prostě nečekáte. Jeho následné "buzení" Haddockem taky špička :)
Na svou dobu, kdy člověk na Měsíci ještě nestanul a Hergé určitě mnohé nemohl osobně znát, se mi jeví středisko pro výpravu na Měsíc (jeho popis a ztvárnění) fakt futuristicky moc hezké.
Závěr s dalším příslibem příběhu pak už jen stvrdí vše.

Huarascán
01.11.2020 2 z 5

Spíš jen lehce zdlouhavá příprava na (mnohem zajímavější) navazující díl. Je to v podstatě směs krátkých scének provázaných tématem, ale chybí tomu ta Tintinova typická akčnost a dobrodružnost.

jenda88
23.07.2019 5 z 5

Komiks byl super.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Míříme na Měsíc v seznamech

v dalších seznamech2x