Tišbejský přehled

Tišbejský
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215968/bmid_tisbejsky-215968.jpg 4 3 3

Novela zachycující část života a služby proroka Elijáše vychází především z dochovaných biblických písemných zmínek o tomto nejvýznamnějším izraelském prorokovi. Vykresluje jej jako odvážného a přece stále prchajícího Hospodinova vidoucího. Zároveň se však pokouší ponořit do myšlení Elijáše a ukázat jej tak, jak mohl vnímat sám sebe - jako muže, který cítil mimořádnou naléhavost času, v němž žil. Muže plného pochybností, soudu i milosti, jako člověka vzdorujícího nepřízni a těžkým ranám osudu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tišbejský. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Marylaa
17.02.2020 4 z 5

Zajímavý nápad takto zpracovat Elijášův příběh - jako vyprávění z jeho pohledu. Jestli opravdu takto uvažoval v té či oné situaci samozřejmě nevím, ale působí to věrohodně, věrohodnost to ztrácí když se do vyprávění zapojuje Eliša, nebo spíš je to poněkud nelogické. A taky nesouhlasím s autorovou interpretaci motivu judského krále, což nic nemění na tom, že kniha stojí za přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tišbejský v seznamech