Tma mezi hvězdami přehled

Tma mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408262/bmid_tma-mezi-hvezdami-jw9-408262.jpg 4 331 331

Druhá kniha básní instagramového fenoménu jménem Atticus, který si získal srdce více než milionu fanoušků. Po Láskou ji nespoutáš, knize o nezkrotnosti ženské duše, přichází Tma mezi hvězdami. Atticus se v ní soustředí na dualitu života, věrohodně popisuje lidské úspěchy i pády, energii, kterou vkládáme do nových vztahů, i mučivou samotu, která je střídá. Jeho básně jsou upřímným zkoumáním osamělosti a naší potřeby sdílení. Ve svých minimalistických textech mladý básník ukazuje, že potřebujeme obojí: bolest i radost, hvězdy i temnotu mezi nimi, abychom dovedli ocenit vše, co nám život nabízí…... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Dark Between Stars , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tma mezi hvězdami. Přihlašte se a napište ho.

Gabux
29.04.2024 3 z 5

Poezie se těžko hodnotí, protože vždy záleží na tom, kdy a kde ji čteme a co zrovna prožíváme. A přesto si myslím, že v tento knize si každý najde přesně ty slova, které zrovna potřebuje slyšet.

3,5*

“Být naživu je podivný, báječný zázrak, na který zapomínáme.

Ivka14
28.01.2024 3 z 5

Ráda jsem si to přečetla a líbilo se mi hlavně rozložení a obrázky, které text doprovázely. Nicméně, zatímco některé básně jsou svérázné a dobře napsané, mnoho z nich jsou docela klišovité fráze o životě a lásce a některé jsou dostatečně krátké, aby je bylo možné použít jako motivační citáty na magnetech na ledničku. Na stránce je tolik prázdného místa, což samo o sobě není problém, ale věřím, že Atticus by udělal lépe, kdyby napsal trochu delší básně a básně, které jsou osobnější. I když je téma velmi osobní, často se o pocitech píše zobecněným způsobem.

AkiB
31.12.2023 4 z 5

První 3/4 knihy mi připadala jako jen samá zamilovanost - tudíž to nebyl úplně můj šálek kávy. Pro lidi zamilované to ale musí být pěkné počtení, pro mě, jakožto láskou spíše zklamanou, ani tak ne.
Ovšem poslední kapitola knihy - tmou - pro mě byla mnohem čtivější. Kniha se jmenuje Tma mezi hvězdami, ale v knize kapitoly postupují naopak - Hvězdy mezi tmou. Krásná hříčka.

Největší odvahu prokázala, když přežila jeden každý svůj den.

Kráčela životem s očima vlka, který nepatří nikomu než noci.

Upíjíme jed, který nám nalévá naše mysl, a divíme se, proč je nám tak zle.

Pravdou je, že někdy pro vás oba platí, že ten druhý není ten pravý.

Letadlo se otřáslo a ona se vyděsila, ne že by se bála pádu, ale že kdyby k němu došlo, bylo by jí to jedno.

Nesnáším být sám, slyším mluvit příliš mnoho hlasů.

To jsou jen střípky z kapitoly tmou. Přesně podle mého gusta. Kéž by v tomto duchu Atticus napsal celou jednu knihu.

Knižní novinky (31. týden)

28.07.2019

Přežila jeho lásku a na řeřavých uhlících, které po sobě zanechal, zažehla mocné plameny své budoucnosti.

Tolik milostných dopisů napsaných do větru, že když se stromy pohnuly, viděla v nich jen jeho.

Kniha Tma mezi hvězdami v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech1x