Továrna na absolutno přehled

Továrna na absolutno
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31040/tovarna-na-absolutno-31040.jpg 4 1202 1202

První Čapkův utopický román o vynálezu stroje na využití energie, jenž však z hmoty kromě ostatní energie uvolňuje i "absolutno"- boha a způsobí tím převraty v citech a myšlení lidí i národů. Kladem díla zůstává jeho kritika: kritika nacionalismu, klerikalismu a společenského systému, na jehož pozicích autor stál. Vyšlo v edici Dílo bratří Čapků, s kresbami Josefa Čapka.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Továrna na absolutno. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (157)

theozijenamarsu
25.09.2024 3 z 5

Tohle je už moje třetí kniha od Čapka a ať se snažím sebevíc, prostě jeho stylu nedokážu přijít na chuť. Na druhou stranu se ale jedná o velmi zajímavé a předvídavé dílo.

MíšaS.
20.09.2024 3 z 5

Čapkova vize budoucnosti a jeho předvídavost je neskutečná, ale bohužel musím přiznat, že příběh jako takový mě moc nebavil.

Ferda43
15.08.2024 4 z 5

Geniální, úžasné, znepokojující.. Tohle mě při čtení zas a znovu napadalo... Čapka jsem měla vždycky ráda pro jeho schopnost obrazomalby slovem, ale teď obdivuji Čapka jakožto filozofa a učence.
Ta jedna hvězdička, která chybí, je mou nedostačující kapacitou vhledu.. Ale to je snad otázka času, který pro mne ještě nenastal..

Zatím zde není žádná související novinka.

Víte, čím větší věci někdo věří, tím vzteklejc pohrdá těma, co v ně nevěří. A přece největší víra by byla věřit v lidi.

Kniha Továrna na absolutno v seznamech

v Právě čtených24x
v Přečtených1 838x