Transnacionální migrace. Proměny identit, hranic a vědění o nich. přehled

Transnacionální migrace. Proměny identit, hranic a vědění o nich.
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164428/transnacionalni-migrace-promeny-identit-hranic-a-vedeni-o-nich-164428.jpg 4 3 3

Teorie transnacionální migrace ukazují, že přistěhovalci a jejich potomci udržují přes-hraniční vazby se svým původním domovem a snaží se zároveň o budování nového domova, respektive o začleňování se do sociálních institucí a sociálních sítí přijímající společnosti. Fenomény pojaté v teoriích transnacionální migrace - jako ,,nacionalismus na dálku" nebo jako souběžná participace ve více národních imaginárních komunitách - svědčí o proměně symbolicky artikulované vazby národních identit k teritoriálně ohraničitelným podobám domoviny. V této knize se autor zaměřuje především na kritickou rekonstrukci interpretačních strategií, jež těmto teoriím umožnily vzniknout.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Transnacionální migrace. Proměny identit, hranic a vědění o nich.. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Transnacionální migrace. Proměny identit, hranic a vědění o nich. v seznamech

Csaba Szaló
slovenská, 1968
2007  73%Transnacionální migrace. Proměny identit, hranic a vědění o nich.
2017  100%Paměť míst
2003  0%Mozaika v re-konstrukci. Formování sociálních identit v současné střední Evropě.
Skrýt reklamy