Třicet pět obrázků transportu z Čech přehled

Třicet pět obrázků transportu z Čech
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353331/bmid_tricet-pet-obrazku-transportu-z-cec-fnX-353331.jpg 3 5 5

V období heydrichiády došlo ze strany německých okupantů k ještě daleko většímu pronásledování židů; zabavili jim téměř všechen majetek a oznámili, že budou transportováni do Terezína nebo někam na práci. Jednou z ústředních postav je chlapec Itzík, který má dar vidět do budoucnosti. Protože ví, jaký strašný úděl židy čeká, ale nikomu o něm neřekne, aby je ještě více nevyděsil. Poté, co do vesnice přijede neznámý muž se žlutou hvězdou, Itzík hned pozná, že měl ve svých vidinách pravdu: všechny židovské rodiny se budou muset vydat na cestu transporty. Rozsahem je toto dílo spíše novelou, která má 35 malých kapitol. Autor v ní velmi sugestivně a lidsky popisuje: atmosféru neustálého strachu, kolaboraci, vztahy mezi židovskými a ostatními obyvateli, lásku židovské dívky k synovi hajného apod. Je také čtivě a zajímavě napsaná.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Třicet pět obrázků transportu z Čech. Přihlašte se a napište ho.

Zelimlejnas
06.08.2019 4 z 5

Velmi ctiva knizka, kterou jsem koupil pro nekoho jineho, ale zaujala me od zacatku. Formou pusobi trochu jednoduse, cimz ale chytre vzbuzuje silny dojem z kontrastu z tragicnosti - ze holokaust se stal jako by se nechumelilo a probihal az prilis hladce. Misty velmi poeticka kniha. Jinak velmi presna sonda do tehdejsi spolecnosti nazorne vypravena na prikladech ruznych (ne)charakteru doby a jejich konfrontacim v prostredi, kde se kazdy "znal" s kazdym.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Třicet pět obrázků transportu z Čech v seznamech

Židé druhá světová válka (1939–1945)

Jan Picek
česká, 1921