Kvet hrôzy přehled

Kvet hrôzy
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414739/bmid_kvet-hr-zy-PIF-414739.jpg 4 12 12

Trilogie z Turca série

< 3. díl

Po románoch Alžbetin dvor a Volanie vetra vrcholí slávna turčianska trilógia Hany Zelinovej záverečnou časťou s názvom Kvet hrôzy, ktorú vám prinášame v novom vydaní. Hrdinami Kvetu hrôzy sú legitímni i nelegitímni potomkovia zemianskeho rodu Fabiciovcov, ktorého pohnuté osudy poznačené rodinnou kliatbou sa odvíjali v rozpätí vyše stopäťdesiatich rokov na majetku zvanom Alžbetin dvor. V troch románoch Hany Zelinovej ožíva jej rodný Turiec – stávame sa svedkami, ako sa cezeň rozbehne Košicko-bohumínska železnica, sledujeme, ako ho poznačia hrôzy svetových vojen, a napokon sa tu narodia deti, ktoré už ani nebudú vedieť o tom, že pochádzajú z fabiciovského rodu. Tak ako v prvom diele trilógie Mathias Fabici, v poslednej časti Daniel de Liess píše priznanie k svojim skutkom pre tých, čo prídu po ňom. Ale mladá právnička, Danielova príbuzná a chovanica Daniela Kemková, ktorá ho má na jeho vlastnú žiadosť posmrtne súdiť, sa rozhodne, že svojim deťom neprezradí nič o jeho premárnenom živote, lebo tie sa narodia už do nových čias a budú počúvať „celkom iné rozprávky“.... celý text

Romány Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Kvet hrôzy , 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kvet hrôzy. Přihlašte se a napište ho.

Dada077
14.03.2020 5 z 5

túto čast turčianskej trilógie z pera majsterky Zelinovej som čítala po prvý raz. Hoci jej text v súčasnej dobe môže pôsobiť ťažkopádne, čítam ju rada. Ani Kvet hrôzy ma nesklamal. Poodchýlil sa Fabiciovský kancionál, aby dýchol na čitateľa svoje tajomstvá. A tak sa spolovice legitímny potomok rodu - Daniel de Liess vyznáva, spovedá, ospravedlňuje, žiada rozhrešenie od krehkej Daniely Kemkovej, ktorú vychoval.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kvet hrôzy v seznamech

Hana Zelinová