Trnité cesty do říše Nippon přehled

Trnité cesty do říše Nippon
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230653/mid_trnite-cesty-do-rise-nippon-230653.jpg 3 5 5

Japonsko – daleká a pro našince snad i poněkud exotická krajina – zůstává stále jakoby zahaleno rouškou tajemství. Autor, mladý lékař a začínající vědecký pracovník, měl již začátkem šedesátých let výjimečnou možnost se „na dálku“ písemně seznámit se svým japonským protějškem a téměř současně i s americkým profesorem, z čehož vzniklo celoživotní přátelství a občas i spolupracující trojúhelník. V rozpětí třiceti let navštívil Japonsko třikrát, přičemž musel projít „trnitou cestou“ povolování zahraničních cest v době komunismu. Měl možnost v Japonsku pracovat a seznámit se s mnoha překvapujícími a pro nás dodnes málo známými stránkami každodenního života včetně nezvyklých konvencí ovládajících mezilidské vztahy v životě i na pracovišti. Seznamuje čtenáře s některými zvláštnostmi japonského jazyka a písma, s téměř nadlidským úsilím každého jedince neztratit svou tvář čili „giri“, nechybí ani líčení výletů do japonské přírody a národních parků, jakož i několik vzpomínek na toulky po Tokiu. Kniha je zakončena vzpomínkami na poslední kratší cestu na mezinárodní sjezd, kde se naposledy setkává s mnoha přáteli a kterou již mohl konečně absolvovat i s manželkou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trnité cesty do říše Nippon. Přihlašte se a napište ho.

llydeb
10.12.2022 4 z 5

Velice poutavé pro mě byly popisy prvních dojmů člověka, který zpoza železné opony poprvé přilétá do USA a Japonska. Nákup propisky, v Československu nedostupné, je velkým dobrodružstvím. Sojóvou omáčku autor popisuje jako něco podobného dochucovadlu do polévky maggi. Japonsko v sedmdesátých letech se ještě vzpamatovává z války. Jak samozřejmý se může zdát dnešní otevřený a globalizovaný svět. Není, a v tom je knížka silná, že to nenuceně připomíná až banálními historkami o propisce nebo sójovce. Poutavé vyprávění.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Trnité cesty do říše Nippon v seznamech

osudy lidí osobnosti