Truchlivý I, II / Labyrint světa a ráj srdce přehled

Truchlivý I, II / Labyrint světa a ráj srdce
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16596/bmid_truchlivy-zxO-16596.jpg 4 12 12

Dvě významná díla Jana Amose Komenského z okruhu děl tzv. útěšných. Komenský zachytil v básnickém zpodobení sebe jakožto poutníka poznávajícího s průvodci Všudybudem a Mámením lidské hemžení ve fiktivním městě. V tomto labyrintu – světě Komenského doby – však autor nenachází životní naplnění a uchyluje se do ráje vlastního srdce. Novodobá prezentace těchto časově již vzdálených děl zachycuje jejich podivuhodně současný obzor.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Truchlivý I, II / Labyrint světa a ráj srdce. Přihlašte se a napište ho.

JosefKomensky
01.09.2016 5 z 5

Jak bych se jenom mohl v zivote jmenovat jak se jmenuji a necist pritom knihu tohoto uzasneho boziho sluzebnika. Je to alegorie o poutnikovy prochazejicim nejruznejsimi mesty a setkavajici se pri sve ceste nejruznejsimi spolecenskymi vrstvamy , z nichz kazda zaroven muze byt vykladana jakozto urcite lidske charaktery - kdo si knihu pozorne precte objevi jeji doopravdovou nadcasovost. Zaroven si bude velice dobre vedom faktu, ze lidsky charakter a hlavne jeho zaporne stranky se za v sechna ta staleti v podstate nezmenil. jen ma dnesni clovek k dispozici vycero druhu technologickych hracek - Poutnik prochazi svetem a hleda odpoved na svoje otazky ale ty odpovedi neni schopen nalest ve svete, kterym prochazi nybrz jen a pouze ve svem vlastnim srdci.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Truchlivý I, II / Labyrint světa a ráj srdce v seznamech

v Právě čtených1x