Turnový háj 5 přehled

Turnový háj 5
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375197/mid_turnovy-haj-5-Scv-375197.jpg 4 6 6

Turnový háj série

Pátá kniha sloupků Evy Turnové s názvem "Turnový háj 5". Sloupky byly pravidelně publikovány v roce 2016 v časopise Instinkt. Tyto krátké minipříběhy jsou o tom, že hranice mezi tím, kdy člověk nachází smysl svého každodenního pobytu a kdy propadá zoufalství, je hodně křehká. Témata jsou jednak provařená – láska, vztahy, strach, odpuštění, utrpení, jednak souvisí s prostředím, ve kterém se autorka pohybuje - prostředí undergroundu; v některých je popsán proces psaní, hraní si se slovy, a mnohdy se autorka pouští i do úplných fabulací.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Turnový háj 5. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
09.07.2023 4 z 5

Tvorbu Evy Turnové znám nejen z Českého rozhlasu, ale také z literárně-hudebního pořadu EKG (Divadlo Archa), kde autorka občas čítá své texty. A musím říct, že její tvorba se mi líbí.
Líbí se mi hlavně autorčin jemný smysl pro humor, nečekané pointy a hra se slovy, což si vždycky nesmírně užívá. Tematicky se zabývá tím, co je většině lidí známé a blízké - láskou, vztahy, okolním prostředím, životem. Pravda, ne vždy mi všechny sloupky úplně seděly, ale většina mi byla blízká a já si z nich dokázala něco odnést. Úsměv, zasmání, nějakou emoci, která mi zabrnkala na duši.
Tohle čtení mne prostě bavilo. Obzvlášť když jsem si ke čtení pustila na pozadí bigbít/rock, což jsou žánry autorce coby muzikantce blízké. A tak to byl všeobecně příjemný zážitek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Turnový háj 5 v seznamech

Eva Turnová