Typologie a chování postav v animovaných filmech Walt Disney Company: I. díl - Klasická éra a současná 2D produkce přehled

nehodnoceno
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143317/typologie-a-chovani--143317.jpg 0 0 0

Téma publikace představuje typologii postav v animovaných filmech společnosti Walt Disney Company, a to se zaměřením na klasické údobí tvorby Walta Disneyho a na éru novodobou, využívající však jen techniky 2D animace. Díky zpracování pětadvaceti celovečerních animovaných filmů společnosti Walt Disney, respektive více než sedmi desítek postav, se nabízí pohled na velkou část tvorby, vysledovává a zobecňuje na základě konkrétních rozborů postav záměry a koncept studia Disney při budování zápletek a při práci s charaktery.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Typologie a chování postav v animovaných filmech Walt Disney Company: I. díl - Klasická éra a současná 2D produkce. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Monicay
22.04.2013

Přečetla jsem celé, ale nemůžu říct, že by mi ta knížka něco dala. Je to takové zamyšlení nad animovanými postavami Walt Disneyho, knížečka je rozdělena na dvě části - ta první se zabývá hrdiny, druhá pak padouchy. Na postavy je pohlíženo z několika úhlů - pohlaví, věk, sociální třída, osobnost. Při čtení jsem ale měla pocit, že autor prostě pokaždé našel postavu, která se mu právě hodila do krámu a na ní vysvětlil, co potřeboval (i když si myslím, že na každou filmovou nebo knižní postavu se dá pohlížet z více úhlů, každý si je interpretuje tak, jak mu to vyhovuje). Dobré bylo zamyšlení nad pasivitou a nevyzrálostí mužských hrdinů - v tom má autor pravdu, tou akční postavou je ve většině animovaných pohádek ženská :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Typologie a chování postav v animovaných filmech Walt Disney Company: I. díl - Klasická éra a současná 2D produkce v seznamech

2011  0%Typologie a chování postav v animovaných filmech Walt Disney Company: I. díl - Klasická éra a současná 2D produkce
2014  0%Památky Vysočiny. Sborník NPÚ, ÚOP v Telči, 2013
2012  0%Památky Vysočiny. Sborník NPÚ, ÚOP v Telči, 2011