Údolie bábik přehled

Údolie bábik
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364298/mid_udolie-babik-mez-364298.png 4 165 165

Údolí panenek série

Anne, Jennifer, Nelly. Tri mladé ženy, ktoré majú svoj život pred sebou a zdá sa im, že svet nemôže byť krajší. Spája ich však jeden rovnaký sen - nájsť skutočnú lásku. Do rušného života vyššej spoločnosti vpadnú neočakávané, nepripravené na nároky, ktoré na ne kladie tento svet. Vír spoločenských udalostí unáša každú iným smerom, spoznávajú život aj z tej druhej stránky. Oscilujú medzi blahobytom a nedostatkom. Zdá sa im neuveriteľné, ako prostredie môže zmeniť ľudí. Čo ich čaká? Podarí sa im dosiahnuť, po čom túžia? Námet čerpá z atraktívneho prostredia Hollywoodu, zo sveta filmových hviezd, producentov, režisérov, bohatých zaháľačov a začínajúcich hercov, ktorí chcú za každú cenu preraziť. Spod trblietavej pozlátky sa predierajú na povrch neskrotné vášne, rivalita v láske i v kariére, chuť úspechu aj trpkých sklamaní, odkiaľ je len krôčik k alkoholu a drogám, kde bábika je droga na dosiahnutie spánku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Valley of the Dolls, 1966

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Údolie bábik. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (21)

dr.horrible
25.07.2023 4 z 5

Viem o tej knihe od detstva. Viem aj, že z toho vznikol film s Sharon Tateovou, ale mal som to za klasiku. Nečakal som, že je to naivný, ženský román a guilty pleasure. To bolo často až smiešne, jak keby princezná objavovala obyčajný svet.
Šialený brak. Šialene návykový.
A ten úchylný nárečový preklad (SK vydanie z roku 1970), ten tomu dodával ďalší rozmer.
Ej Neely, taká som rada. Ej pána. :D

Monka0901
14.07.2022 1 z 5

Kniha ma dost sklamala. Napriek zdlhavemu zaciatku ma kniha zacinala aj bavit, ale v poslednej tretine knihy som sa do citania uz musela priam nutit a koniec ma maximalne sklamal.

ErčaV.
19.08.2021 5 z 5

Kniha se mi dobře četla, děj nebyl nějak přitažený za vlasy, ale svým způsobem to bylo místy dost napínavé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Údolie bábik v seznamech

v Právě čtených4x