Uleželé želé přehled

Uleželé želé
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17543/ulezele-zele-17543.jpg 4 34 34

Sbírka humorných veršů, bohatá jazykovými hříčkami a oplývající hravostí a přemýšlivostí. Všechny verše jsou na téma obyčejných věcí a dění kolem nás. Pobaví vás neuvěřitelné a originální nápady v básničkách o šroubech, cihlách, másle, masně, třtině, měsících, skřítcích, zajímavých lidech, a dokonce i o uleželém želé. Čtenář, a nejen ten dětský, se báječně baví i příjemně zapřemýšlí. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Uleželé želé. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

mataaskorice
07.03.2023 5 z 5

Báječná knížka vtipných krátkých básniček, přičemž hlavním protagonistou textu mohou být zcela obyčejné situace či předměty (kalhoty, čajová konvice, jáhly), které díky metaforám nebo situační komice, hrátky se slovíčky získají zcela novou - humornou podobu. Část textů je věnována jednotlivým měsícům v roce. Skvělá odpočinkovka pro lepší den.

Aileena
05.04.2021 4 z 5

Další super pobavení, jelikož nám poslední dobou radosti ubývá, hned zapátrám v městské knihovně po dalším kousku Pana Dědečka. (to velké P je záměrné ;-) )

buccaneerka
21.10.2017 5 z 5

Souhlasím. Krátké, úderné, vtipné básničky. Krásně se rýmují, jdou hned do pusy, mají dobrý rytmus. V závěru 12 básniček k celému roku.
Říjen:
Léto je tak příjemné, / ale říjen, říjen ne.
Prší téměř vodorovně, / listy žloutnou nebo rudnou,
ve třídě i ve sborovně / podzim zní svou písní nudnou.
Prázdniny jsou v nedohlednu / (první kratší budou v lednu)
a před nimi zuby cení / pololetní vysvědčení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Uleželé želé v seznamech

v Právě čtených1x