Sprisahanie zla přehled

Sprisahanie zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57718/usirove-tajomstva-ii-sprisahanie-zla-57718.jpg 4 13 13

Napriek odhodlaniu faraóna Senusreta, napriek neúnavnému, no márnemu úsiliu jeho generálov, hľadajúcich vinníka zla a zlato s liečivou silou, napriek starostlivosti kráľovnej a siedmich kňažiek bohyne Hathor, strom života v Abyde vyschýna. Jedna z kňažiek, tajomná Eset, ktorej krása a pôvab nedajú spávať mladému pisárovi Ikerovi, príde s návrhom, že na záchranu životodarnej akácie treba v Dahšúre postaviť pyramídu stelesňujúcu boha Usira. Faraón s tým súhlasí a stavba sa začína pod Esetiným dohľadom. Zatiaľ sa proti kráľovi pripravuje trojnásobné sprisahanie. Je to predovšetkým Zvestovateľ, diabolský kazateľ spolčený s púšťovými kmeňmi a Ázijčanmi, ktorý sa rozhodol zavraždiť Senusreta, zničiť Egypt a zmocniť sa vlády nad svetom. Aj na kráľovskom dvore ctibažný zradca Medes chce zniesť zo sveta svojho pána a nakoniec zmanipulovaný pisár Iker usúdi, že dozrel čas, aby zúčtoval s "tyranským" faraónom. Dá sa, že Senusret je osamotený a že jeho osud je spečatený...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Les mysteres d'Osiris II: La conspiration du mal, 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sprisahanie zla. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

Malinche128
04.03.2021 2 z 5

Mne sa osobne veľmi ťažko čítala a možno tým, že to bola jediná časť z tej trilógie čo som čítala. Na začiatku knihy som si myslela, že to bude jasná strata času ale teraz by som si rada prečítala aj ďalšie časti. Avšak myslím si, že boli tam časti, ktoré by som oželela. Viac autor mohol vsadiť na vzťahy a nie na opisy.

oolinkaa
01.09.2014 5 z 5

suprové pokračování trilogie z prostředí star. Egypta.. sice malinko scifi, ale i tak se to krásně čte

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sprisahanie zla v seznamech

v dalších seznamech1x