Už nejsem vaše dcera přehled

Už nejsem vaše dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1255/bmid_uz-nejsem-vase-dcera-MEM-1255.jpg 5 384 384

Teprve smrt milovaného bratra dodala Monice B. sílu uniknout z rodinného pekla. Ve zdánlivě počestné měšťanské rodině se odehrávalo nepochopitelné drama. Otec a dva starší bratři po řadu let Moniku sexuálně zneužívali, matka ji prodávala cizím mužům...

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Ich bin nicht mehr eure Tochter , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Už nejsem vaše dcera. Přihlašte se a napište ho.

Marluksa
25.02.2024 5 z 5

Jenom osm let?! Za tohle všechno??
Jestliže budete vůbec schopni knihu dočíst, budete zhnuseni i posledním odstavcem - délkou trestu.

V knihách snesu opravdu hodně. Šokující detaily, utrpení, podrobnosti, tabu o kterých se nemluví, ale tohle byla i na mě silná káva.

Tahle kniha nejde přečíst na jeden zátah. Je tak brutálně emočně silná, že si ji musíte dávkovat. Ideálně po kapitolách. Jakmile zpracujete prvotní šok, pak teprve seberete odvahu pokračovat.
Je to jako křivka srdečního tepu na monitoru.
Nahoru, dolů, krátké ustálení. A pak znova. A znova.
Samomluva je samozřejmostí, protože nemáte-li chuť si zrovna odplivnout, žádný vulgární výraz není v určitý okamžik dost vulgární. Vlastně si velmi často říkáte, že jste jakési dítě štěstěny. Narozdíl od Moniky, Georga,... A spousty dalších. Zaplavují vás miliony myšlenek, jak je tohle vůbec možné.
Stáváte se soudci a čím hlouběji se do příběhu noříte, jsou z vás najednou kati.
Chce se vám křičet, plakat a uvěřit, že už nikdo další podobně netrpí.
Realita je krutá. Mnohem krutější, jen se o ní nemluví. Nebo neví. Či nechce vědět.
Nelidskost nemá hranice. A vlastně ani naivita, protože vykouknete-li jednou na svět, stanete se závislým na vašich nejbližších. Musíte přežít. Otázkou je, CO.

Neuvěřitelně silný příběh, u kterého si čtenář sáhne na pomyslné dno svých schopností unést tištěná slova. Předem varuji, že tohle čtení opravdu není pro každého.

Bubulka
03.01.2024 4 z 5

K tomu není moc co napsat. Velmi silný příběh, musela jsem si dělat ve čtení přestávky. Je hrozné, že se něco takového mohlo stát a že se to stává.

Mišák240
16.11.2023 4 z 5

Co napsat, šokující příběh ze života malé holčičky, šílené, čím vším si musela projít a kromě malého bratříčka neměla nikoho, kdo by ji chápal, věřil jí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Už nejsem vaše dcera v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech7x