V inom čase přehled

V inom čase
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436027/bmid_v-inom-case-rN0-436027.jpg 4 107 107

Román je oslavou jednej z najsilnejších ľudských emócií: nádeje. Nemecko, rok 1931. Majiteľ kníhkupectva Max Beissinger stretáva talentovanú huslistku Hannu Ginsbergovú. Zaľúbia sa do seba spriadajú plány do budúcnosti. Ibaže atmosféra v Nemecku sa mení a k moci sa dostáva Adolf Hitler. Mladý pár je konfrontovaný s novou realitou a s predzvesťou vojny, pričom Hanna je židovka. Max však má tajomstvo, o ktorom je presved-čený, že mu pomôže zachrániť Hannu, keď sa Nemecko stane pre ňu nebezpečnou krajinou. Píše sa rok 1946 a Hanna Ginsbergová sa preberie na lúke neďaleko Berlína. Nespomína si na posledných desať rokov svojho života a netuší, čo sa stalo s Maxom. Úplne sa oddá hudbe, ktorá je balzamom na jej zranené srdce. Hoci dni, mesiace a roky plynú, z Londýna odchádza do Paríža, odtiaľ do Viedne a napokon do Ameriky, všade ju prenasleduje zabudnutá minulosť a osud jediného muža, ktorého kedy milovala.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

In Another Time , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V inom čase. Přihlašte se a napište ho.

veronika6Y4R
10.04.2024 3 z 5

Kniha není špatná, příběh je krásný pro každého kdo potřebuje utěk. Ale myslím, že tam zbylo moc tajemství.

Ludmila91
01.02.2024 5 z 5

Nádherný pribeh. Krásně napsáno

Alisa1980
22.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, období před válkou, po válce. Líbily se mi části, kdy autorka popisovala Německo před válkou. Chyběla mi pasáž, kterou si Hanna nepamatovala, protože na to přišla až pomalu na konci knihy, tudíž už nebyl čas se tomu věnovat. Chtěla jsem se dozvědět i víc o cestování časem. Jak dopadli lidé, kteří skříní prošli. Ale jinak hezky napsáno.

Knižní novinky (12. týden)

16.03.2020

Kniha V inom čase v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x