Chirurgova dcera přehled

Chirurgova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502989/bmid_chirurgova-dcera-7Vi-502989.jpg 5 49 49

V jeho stínu série

< 2. díl

Píše se devatenácté století a Angličanka Nora je jedinou studentkou medicíny na prestižní Boloňské univerzitě. Od žen se v té době očekává, že zůstanou v domácnosti a budou vychovávat děti, takže její ambice věnovat se chirurgii působí na okolní muže velmi pohoršlivě. Nora je pod neustálým drobnohledem, její úspěchy jsou považovány za samozřejmost, chyby jsou naopak důkazem, že ženy mezi lékaře nepatří. Nevzdává se však a společně s uznávanou lékařkou Magdalenou Marenco se snaží zdokonalit převratnou a do té doby jen velmi vzácně prováděnou operaci – císařský řez. Po návratu do Anglie se Nora snaží uplatnit výsledky svého výzkumu i v rodném Londýně, kde se setkává s pacientkou, pro kterou je císařský řez jedinou nadějí na přežití. Napřed se však musí pokusit překonat skepsi tamějších lékařů i manžela pacientky, kteří nemají důvěru ani k samotné proceduře, ani k Nořiným chirurgickým schopnostem.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Surgeon's Daughter , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chirurgova dcera. Přihlašte se a napište ho.

chrudas
13.05.2024 5 z 5

Další kniha o Noře se četla velmi dobře. Opět nechyběly zajímavé lékařské postupy v době kdy lékaři neměli moc možností a prostředků. Díky tomu se autorkám podařilo udržet napětí po celou dobu příběhu. Také mě zaujal rozdíl v léčení a celkovému přístupu mezi Londýnem a Boloní.

1casper
12.05.2024 4 z 5

Až při čtení jsem zjistila,že čtu vlastně druhý díl. Ničemu to nevadilo, četlo se to i tak dobře.
Příběh slečny Beadyové zaujmul od první stránky. Je až neuvěřitelné, jak medicína pokročila.
Dnes si nikdo nedovede představit operaci bez narkozy a sterility.
Hlavně ta sterilita....

Při popisu jednoho z prvnich císařských řezů, to mi bylo hodně úzko.

Knihu doporučuji.

kopretina100
11.05.2024 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Popisuje se v ní, jak fungovalo lékařství v 19. století a jak zvlášť těžké to měly ženy lékařky. Knihu mohu doporučit.

Ostrov tajemství, Hra na schovávanou a další knižní novinky (3. týden)

14.01.2024

Instinkt, Dům tisíce šepotů (32. týden)

06.08.2023

Můžete svou bolest zavřít do klece, odložit ji, nechat ji, ať se vám usadí v kloubech v podobě artritidy či zaplní srdeční arterie, ale jednoho dne stejně zaútočí. Dá o sobě vědět naplno, bez ohledu na to, jak dlouho jste ji zadržovala.

Stát u brány života a smrti je poslání, nikoliv profese. Pokud to poslání přijmete, budete žít tam, kde se radost potkává se strádáním a extáze se soužením. Budete kráčet mezi utrpením a úlevou. Budete dávat život a ničit ho.

Kniha Chirurgova dcera v seznamech

v Právě čtených4x