V pustinách australských přehled

V pustinách australských
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163458/bmid_v-pustinach-australskych-642ef33c75bbf.jpg 4 54 54

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V pustinách australských. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (11)

Rup
01.09.2023 1 z 5

Velmi slabé až blbé. Snad to ani Verne nenapsal, nebo nenapsal to ostatní. Zdá se, že kvůli závazku nakladateli odevzdat dva romány ročně, si 30. prosince uvědomil své povinnosti a spíchl tento elaborát. Jen s úcty k autorovi dávám jednu hvězdu. Měl jsem co dělat abych román dočetl.

former3980
28.09.2022 2 z 5

AUSTRÁLIA. Určite toto nepatrí do zlatého fondu J. V., ale čítalo sa to relatívne dobre. Aj keď mnohé veci boli ľahko predvídateľné, rovnako ako koniec lumpa, ktorý na pozadí mútil vodu v celej knihe... Pani, ktorá zošalela a potom sa zázračne vyliečila, ktorej sa utopilo dieťa, ale po rokoch zistila, že má ešte jedno (??), našla svojho muža po 15 rokoch (!) , čudák, ktorý naháňa nejaký klobúk po celej zemeguli a nakoniec ho má doma pod nosom...no dám max 65 percent za tú Austráliu, ku ktorej som sa u Julesa prepracoval až v 29. knihe... :-)

Ivan F
19.12.2021 3 z 5

Z času na čas sa vraciam k verneovým dielam, pretože majú nefalšovanú atmosféru doby, v ktorej boli napísané. Vždy ide o oddychové čítanie s viac-menej dobrodružným príbehom a sem-tam aj vizionárskym náhľadom. Pani Branicanová je typickou ukážkou Verneho tvorby so všetkými svojimi kladmi a neduhmi, čierno-bielymi charaktermi jednotlivých postáv a najmä s opismi udalostí a krajín, v ktorých sa daný príbeh odohráva - v prípade tejto knihy sú znesiteľne dlhé. Opakované čítanie mi prináša vždy pôžitok (veľakrát si len matne viem vybaviť o čom, tá ktorá kniha je), nakoľko je úplne jasné, kto je dobrý a kto zlý a to, že zlo bude na konci vždy potrestané. Oddýchol som si aj tentoraz, no vzhľadom k rozsahu Julesovej tvorby je pani Branicanová priemernou knihou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V pustinách australských v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x