V úloze mouřenína přehled

V úloze mouřenína https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111420/v-uloze-mourenina-111420.jpg 5 10 10

Kontroverzní kniha, která nesmí chybět v knihovně žádného znalce novější historie. Kniha z pera bývalého legionáře, vojenského pedagoga, publicisty a později nechvalně proslulého prominentního kolaboranta E. Moravce, napsaná na počátku roku 1939 je brilantním a velmi fundovaným rozborem meziválečné a především předmnichovské geopolitické a vojenské situace v Evropě.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V úloze mouřenína. Přihlašte se a napište ho.

Richard Hrob
28.01.2024 5 z 5

Moravec je takovou rozporuplnou postavou našich dějin. Ale nic není černobílé. Myslím, že milovníci dějin knihu ocení. Já dávám 5 hvězd.

Habrovan
16.06.2022 5 z 5

Určitě by si tuto knihu měli přečíst všichni ti, kteří vykřikují o Mnichovských zradách, o o nás bez nás, a podobné pololži.

alteran
19.02.2022 5 z 5

Tato kniha je naprosto fantastickým rozborem politické a sociální situace, která předcházela rozpadu Československa před druhou světovou válkou. Jen pozor při čtení, které máte v ruce vydání. Mně se dostalo do ruky první vydání z roku 1939, které se dost liší od dalších vydání. V každém dalším vydání autor podle aktuální politické situace škrtal a přidával z pochopitelných důvodů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V úloze mouřenína v seznamech