Ve stínu mafie přehled

Ve stínu mafie https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79764/bmid_ve-stinu-mafie-MMR-79764.jpg 4 306 306

V tieni mafie série

Románový debut Jozefa Kariky situovaný do prostředí současného Slovenska přináší drsný příběh příslušníků generace dospívající na sklonku 20. století v době vzniku nové, svobodné společnosti, nových příležitostí, jak uspět, ale i jak ztroskotat. S šokující otevřeností popisuje mafiánské praktiky od vybírání výpalného přes natáčení pornografie až po korupci rozežírající státní i regionální struktury. Bez patosu zachycuje vzestupy a pády tří přátel, jejich naděje i zklamání, chvíle, kdy zažijí pocity totální moci, či naopak absolutní bezmoci.... celý text

Romány Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Knižní klub

V tieni mafie , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ve stínu mafie. Přihlašte se a napište ho.

PitoR
08.01.2024 5 z 5

V tieni mafie – 1. časť!
„Nie všetci môžeme všetko.“
Po skúsenostiach s čítačkou muselo dôjsť aj na audio knihu. Takže, zásluhou mojej netere, veľkej fanúšičke Kariku – moja prvá kniha vo formáte audio.

Trošku som sa toho obával, ale bolo to zbytočné. Skvelo vyrozprávaný dej Petrom Sklárom. Neviem to racionálne vysvetliť, prečo odkladám „čítanie“ kníh od Kariku, keď prvá skúsenosť s ním, séria Na smrť, vo mne zanechala iba tie najpozitívnejšie dojmy!? A to isté môžem povedať aj o úvodnej časti tejto rovnomennej trilógie. Lepšie neskôr, ako nikdy. Téma je jasná – drsná, krutá, smutná, plná zvratov a prekvapení.

„Fīnis corōnat opus. - Koniec korunuje dielo.“

Pre mňa veľké prekvapenie a maximálna spokojnosť. Už sa teším na pokračovanie a taktiež využijem možnosť audio verzie...

3nitka
07.01.2024 4 z 5

Stratila som posledné ilúzie o Slovensku, ktoré som ešte mala. Neviem, či dám pokračovanie.

AnoMANder
21.12.2023 4 z 5

Mafiánský román, který vás zbaví iluzí o demokracii, o hodnotách jako morálka, čest (mafiánská čest neexistuje), spravedlnost, poctivost. Výborně popsány mechanismy fungování mafie, rozkrádání veřejných financí.
Dostáváme naservírován obraz skutečného života.
Příběh má spád, napětí, zvraty. Mě bavila hlavně první polovina knihy, kde byly všechny tři dějové linky s různými charaktery hlavních postav.
Z některých scén, především u Denisy, se až zvedal žaludek.

Knižní novinky (48. týden)

24.11.2019

Kniha Ve stínu mafie v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x

vraždy mafie prostituce pornografie slovenská mafie

Jozef Karika
slovenská, 1978