Věci, květiny, zvířátka a lidé pro děti přehled

Věci, květiny, zvířátka a lidé pro děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163438/bmid_veci-kvetiny-zviratka-a-lide-pro-de-646214ca44158.jpg 4 45 45

Nezvalova knížka vypráví o všedních věcech kolem nás tak, jak se s nimi kdysi sám setkával jako venkovský chlapec. Popisuje věci, květiny, zvířata a lidi poetickým způsobem s bohatou fantazií dětského pohledu, který je básníkovi vlastní a dětem tak blízký. Kolem každé drobnosti našeho světa se rozehrává kratičký příběh plný obraznosti, někdy až pohádkový.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Věci, květiny, zvířátka a lidé pro děti. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (10)

Tyyynab
17.08.2024 5 z 5

Ano, vím, že většinu těch věcí už děti neznají. Ale když je to taková nádhera! Je to vlastně napsáno metodou automatického textu, takové básně v próze. A ta obraznost, ta něha, v každé věci je nějaké kouzlo. Pro děti to už možná není. Ale což: mně mnohdy až slza ukápla.

Jadla
07.01.2022 3 z 5

Souhlasím s Helenou8303, touto sbírkou lyrických textů se Nezval prostě netrefil. Nejsou špatné, ale nejsou pro děti ničím zajímavé a bohužel se zabývají věcmi, které jsou dnešním dětem úplně cizí. Nejsem vyznavackou kdovijakych trendů a modernosti, ale některé texty jsou opravdu mimo. Škoda.

helena8303
23.10.2021 3 z 5

I když jsem jako dítě k básničkám hodně tíhla, tahle mě moc nezaujala. Asi mi v těch verších chyběl příběh, děj . Šlo převážně o prostý popis objektů, i když podaný perem básníka.
Někteří umělci nemají dar rozumět dětem, myslím, že Nezval je jeden z nich.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Věci, květiny, zvířátka a lidé pro děti v seznamech

v dalších seznamech1x