Ohrozená láska přehled

Ohrozená láska
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173715/ohrozena-laska-173715.jpg 4 38 38

Srdcová sága série

Jedného dňa sir Giles Staverley prehrá v kartách celý majetok, ba aj ruku svojej dcéry Sereny. Tá sa má vydať za markíza Justina Vulcana - krásavca, boháča, ale zároveň obávaného cynika. Podarí sa jej vyvolať v ňom úprimnú lásku?

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Hazard of Hearts, 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ohrozená láska. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (6)

Hradčiatko
16.08.2024 5 z 5

Prepáčte mi všetci skeptici, ale toto je jednoducho najkrajšia spomienka na moje detstvo a dospievanie po boku milovanej babičky, ktorá tento príbeh milovala. Už nie je medzi nami, ale načítala som knihu nahlas pre ňu a moju kamarátku s ťažkým zdravotným postihnutím ako amatérske audio, o to silniejšie spojenie s ňou cítim. Film sme videli nespočetnekrát - musím podotknúť, že v mnohom sa od knižnej predlohy odchyľuje, čo je skoro škoda, pretože uberá na osobnosti hlavnej hrdinky (neskoršej Belatrix Lestrangeovej, a to bola moja mama presvedčená, že z tej herečky v živote nič nebude, lebo hraje, akoby sa potkýnala celú dobu, no niekde sa začať muselo). Za mňa jednoducho plný počet všetkého, pretože je spojená s osobitou časťou môjho srdca a pochybujem, že by moju knižnicu niekedy opustila.

reader.007
10.02.2020 3 z 5

(SPOILER) Fotřík prohraje moji ctnost, svobodu a rodinné sídlo v kartách, pak se ze samé radosti nechá zastřelit v souboji, aby mi to nemusel říct osobně a já, než abych si vzala bratrance kterého mám sice ráda jako bratra, ale NEMILUJI HO, se raději provdám za člověka s pověstí největšího zpustlíka v Anglii. Aha… jasně… úplně logický. Zajímalo by mne jestli by byla hrdinka takhle „čestná“, kdyby ji tatík zaprodal tomu slizounovi Wrothamovi. Ale to už odbočuju…
Navzdory tomuhle přemrštěnýmu začátku se to asi od 1. třetiny nečetlo úplně blbě, pak autorka zvedla laťku ještě dobrodružnými šmodrchanci, takže nakonec jsem celkem spokojená. A za Čtveráka dávám ještě hvězdičku navíc.

Zfilmovaná verze... škoda mluvit. Já věděla, že jak si to pustím až po přečtení, průšvih je zaručen. Jen Helena mě mile překvapila, sice tam vypadá tak na 11, ale hrála s velkým nasazením.

moničina
02.10.2017 5 z 5

Výborná kniha aj filmové spracovanie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ohrozená láska v seznamech

v dalších seznamech1x